Polecane płyty (26.05.2013)

Polecane płyty na najbliższy tydzień to: Tymon & The Transistors „Skaczemy jak pacynki”, Jane Monheit „The Heart of the Matter” oraz Nigel Kennedy „Recital”. Są to tytuły, obok których nie powinniście przejść obojętnie. Nie jest ważne czy na co dzień słuchacie popu, rocka, reggae. Jeśli doceniacie wartościową muzykę – krążki te godne są Waszej uwagi.

Tymon & The Transistors „Skaczemy jak pacynki”
Płyta pt. „Skaczemy jak pacynki” to nagranie ze specjalnego koncertu, który odbył się w studiu Polskiego Radia Gdańsk 30 września 2012 roku z okazji 10-lecia grupy Tymon & The Transistors. Kwartet wykonał i zarejestrował swoje ulubione piosenki z trzech poprzednich albumów. Dodatkowo na płycie koncertowej znalazł się tytułowy utwór, który antycypuje soundtrack do głośnego musicalu „Polskie Gówno” według scenariusza Tymona Tymańskiego. Kinowa premiera filmu planowana jest jesienią 2013 roku. – Dekada działalności to dobra okazja do podsumowania, które stanowi album koncertowy – mówi Tymon. – Większość tego czasu spędziliśmy w weekendowych rozjazdach, więc pomysł z rejestracją koncertu wydaje się uczciwy. W naszym przypadku nie były to stadiony i wielotysięczne hale. Raczej nieduże kluby, w których scenicznym kurzu tarzaliśmy się z niekłamaną przyjemnością i oddaniem, jak przystało na ginący gatunek rockandrollowców. Osobiście nie znoszę płyt typu live, ale nasze nagranie z koncertu w Radiu Gdańsk łączy brud i chropawość żywego występu dla publiczności oraz dobre brzmienie studyjne, oparte na względnej separacji poszczególnych instrumentów – kończy Tymański. (źródło: Universal Music Polska)

Jane Monheit „The Heart of the Matter”
Jedenasta płyta nominowanej do nagród Grammy wokalistki Jane Monheit to swoisty hołd złożony wielkim autorom i twórcom piosenek. Monheit dokonała wyboru dwunastu znanych i nuconych przez lata utworów, poczynając od „Golden Slumbers/The Long And Winding Road” The Beatles, przez „Until It’s Time For You To Go” St. Marie, „Depende de Nos” Ivana Linsa i motywie muzycznym z „Ulicy Sezamkowej” kończąc (ten ostatni fragment artystka często śpiewała ze swoim synem). Na „The Heart Of The Matter” znajduje się też pierwsza piosenka napisana w całości przez Jane Monheit – „Night Night Stars”. – Obecny album różni się w zupełności od poprzedniej mojej płyty – mówi wokalistka. – Czułam, że to najwyższy czas, by zrealizować inny projekt niż dotychczasowe, skupić się na lirycznej, poetyckiej stronie interpretacji. Przez lata do tego dojrzewałam, dziś takie podejście do muzyki stanowi podstawę mojej twórczości. (źródło: Merlin.pl)

Nigel Kennedy „Recital”
Wirtuoz skrzypiec Nigel Kennedy powrócił z nową, wyjątkową płytą. Album nagrany w legendarnym Abbey Road Studio jest połączeniem klasycznych i jazzowych korzeni mistrza. To właśnie muzyka, którą dorastając był otoczony, inspiruje go najbardziej. Dowodem są dwie, znajdujące się na płycie, autorskie kompozycje artysty. Kennedy, kontynuując niejako działania wielkiego George’a Enescu oraz swojego mistrza Yehudi Menuhina, odkrywa przed słuchaczem również własne interpretacje solowych utworów J.S. Bacha. Jak mówi sam artysta: – Wykonywanie solowych utworów Bacha to wyzwanie, którego nie sposób odrzucić i które koncentruje moje wysiłki i stanowi okazję do tego, aby zmobilizować się i dać z siebie możliwie jak najwięcej. Oprócz tego, na płycie znajdują się nowe aranżacje kompozycji wielkich pianistów jazzowych i kompozytorów, m.in. Fatsa Wallera i Dave’a Brubecka. (źródło: Merlin.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.