Polecane płyty (12.05.2013)

Polecane płyty na najbliższy tydzień to: Pani Galewska „The Best Of…”, Wojtek Fedkowicz Noise Trio „Post-digital Dreams” oraz Marika „Chilli Zet Live Session”. Są to tytuły, obok których nie powinniście przejść obojętnie. Nie jest ważne czy na co dzień słuchacie popu, rocka, reggae. Jeśli doceniacie wartościową muzykę – krążki te godne są Waszej uwagi.

Pani Galewska „The Best Of…”
Debiutancka płyta Pani Galewskiej „The Best Of…” jest zbiorem dziesięciu utworów, które powstały w wyniku analizy i fascynacji autorki wieloma gatunkami muzycznymi. Początkowo utwory tworzone były na kwartet jazzowy plus wokal, miała to być muzyka bez tekstów, gdzie wokal miał pełnić równoważną z instrumentalistami rolę. Płyta miała być nagrana i wydana własnym sumptem w 2011 roku, na szczęście jeden z muzyków wystawił skład do wiatru i materiał muzyczny musiał przeczekać chwilę w teczce. Nie czekał długo, gdyż na przełomie roku 2011/2012 nadeszło pasmo sukcesów. Pani Galewska pojawiła się w „The Voice of Poland” i od razu zwróciła na siebie uwagę jurorów i telewidzów, którzy stali się maniakami jej postaci. (źródło: Merlin.pl)

Wojtek Fedkowicz Noise Trio „Post-digital Dreams”
Nowa formacja na jazzowo-elektronicznej scenie. Zespół wykonuje własne kompozycje będące połączeniem modern jazzu, swobodnej improwizacji z wpływami drum’n’bass, electronic jazzu oraz pokrewnymi gatunkami muzyki. Analogowe brzmienia syntezatora przeciwstawione akustycznej i elektronicznej przetwarzanej efektami perkusji a to wszystko scalone mocnym pulsującym basem. Jazz mocno inspirowany elektroniką-wolność improwizacji zderzona z konsekwentnymi strukturami rytmicznymi. Zespół wspiera na koncertach łódzkiego rapera O.S.T.R., z którym zagrał m.in. trasę Męskie Granie 2012. (źródło: Merlin.pl)

Marika „Chilli Zet Live Session”
Po ciepłym przyjęciu krótkiego, akustycznego koncertu na antenie radia Chilli ZET, Marika wraz z częścią muzyków Spokoarmii, zdecydowali się odświeżyć największe przeboje wokalistki, przearanżować je i – w zupełnie nowej odsłonie – zaprezentować słuchaczom. W atmosferze chilloutu, w kameralnym studiu Chilli ZET, Marika pokazała swoje delikatniejsze oblicze. Wspólnie z Patrykiem Kraśniewskim, Jerzym Markuszewskim, Krzysztofem Nowickim i Michałem Przybyłą, wykonała akustyczne, niepowtarzalne i bardzo zmysłowe wersje wybranych utworów, pochodzących z jej dotychczasowych albumów. Na płycie „ChilliZET Live Session” znajdują się więc takie piosenki, jak „Moje serce”, „Uplifter”, „Smoki” czy „Widok”. Specjalnie opracowane, nowe wersje kompozycji utrzymane w chilloutowym klimacie radia ChilliZET, zabrzmiały wyjątkowo. Takiej Mariki nie znaliście. (źródło: Merlin.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.