HHK 2013: Miuosh kolejnym polskim artystą na Festiwalu

Jak co roku bardzo silną reprezentacją wśród kempowych artystów będą się mogły pochwalić kraje Europy Środkowej. Drugim polskim wykonawcą, który wystąpi na scenie w Hradec Králové będzie Miuosh – jeden z najbardziej cenionych rodzimych raperów ostatnich lat.

Miuosh (foto: materiały prasowe)

Szerszej publiczności Miuosh po raz pierwszy zaprezentował się w 2005 roku, kiedy to jego gościnną zwrotkę można było usłyszeć w numerze Pokahontaz pt. „Za szybcy się wściekli”. Kolejnymi solowymi płytami raper coraz bardziej umacniał swoją pozycje na polskiej scenie, a doskonałym dowodem na to, że jest ona bardzo dobra, są jego dwa ostatnie albumy, czyli „Piąta strona świata” oraz „Prosto przed siebie”, które wydane zostały odpowiednio w 2011 i 2012 roku. Oba krążka w bardzo szybkim tempie pokryły się złotem („Prosto przed siebie” po jakimś czasie osiągnęło także status platyny). Na kempowej scenie Miuoshowi towarzyszyć będzie Kato Band.

Podczas tegorocznego Festiwalu Hip Hop Kemp nie zabraknie także przedstawicieli gospodarzy, czyli grupy Prago Union oraz słowackich sąsiadów w osobach członków duetu Moja Reč. Wielbiciele niemieckiego rapu będą za to mogli na żywo posłuchać jednego z najciekawszych artystów tamtejszej sceny hip-hopowej, jakim niewątpliwie jest Megaloh.

Supa i Delik to raperzy, którzy razem tworzą grupę Moja Reč. Przede wszystkim trzeba ich zaliczyć do jednych z najciekawszych przedstawicieli słowackiego hip-hopu. W swojej muzyce są wyjątkowo niejednoznaczni – potrafią wypełnione braggadacio, by po chwili zmienić ton na mocno zaangażowany społecznie i zainteresowany realnym światem. Na swoim koncie mają kilka solowych projektów, mixtape’y oraz trzy studyjne albumy, które wśród słowackiej publiczności hip-hopowej zdobyły duże uznanie. Na Festiwalu wystąpią razem z grupą Komplot, czyli uzbrojonymi w żywe instrumenty muzykami, którzy sprawiają, że dokonania chłopaków z Moja Reč brzmią jeszcze ciekawiej.

Nie bez powodu w Czechach nazywany jest rapowym poetą. Jego teksty, a przede wszystkim zamieszczone w nich gry słowne i metafory, to nie lada wyzwanie dla hip-hopowych słuchaczy. MC Kato, bo o nim mowa, to jeden z najbardziej uzdolnionych czeskich raperów. Razem z didżejem Maro tworzy on grupę Prago Union, która jest kolejnym reprezentantem gospodarskiej sceny na tegorocznym festiwalu. Debiutowali w 2005 roku (wtedy zamiast Maro w składzie grupy był jeszcze Skupla), a gościnnie na płycie „HDP” pojawili się legendarni amerykańscy raperzy: Edo G., Masta Ace i Planet Asia. Na kempowej scenie Prago Union wystąpią w towarzystwie żywych instrumentów, za które odpowiedzialna będzie grupa Champion Sound.

Pomimo tego, że do tej pory na rynku ukazały się dopiero jego dwa legalne solowe krążki, to Megaloh zdążył zdobyć sobie opinię jednego z najciekawszych niemieckich raperów. Dzięki swojemu mocnemu i bardzo charakterystycznemu głosowi, prawdziwych, osadzonych w realiach obecnego świata tekstach i przywiązaniu do hip-hopowej klasyki zaskarbił sobie przychylność słuchaczy w całych Niemczech. Na początku 2013 roku ukazał się jego drugi solowy album pt. „Endlich unendlich”. W swoich tekstach stawia na szczerość i bezpośredniość – prosto w twarz przekazuje słuchaczom wszystko to, co ma do powiedzenia, bez zbędnego owijania w bawełnę i niedomówień.

Wspomniani wykonawcy dołączyli tym samym do grona artystów, którzy w sierpniu pojawią się na scenie w Hradec Králové. Wcześniej organizatorzy ogłosili, iż w Czechach wystąpią: Kendrick Lamar, El-P, Oddisee & Apollo Brown, Ektor & DJ Wich, Stalley, Organized Threat, Baauer, Shabazz Palaces i Shystie. Pierwszym polskim reprezentantem na Kempowej scenie został natomiast Bisz & B.O.K Liveband.

Przypominam, że do 6 maja można głosować na polskich artystów w Wielkiej Sondzie i zdecydować, który z nich zagra na Kempie obok wyżej wymienionych gwiazd. O szczegółach akcji pisałem tutaj.

Bilety można nabyć na stronie UrbanCity za 209 zł (normaly) i 409 zł (VIP). Więcej info na hiphopkemp.pl oraz facebook.com/hiphopkemppl. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.