Estragon i Palmer Eldritch łączą siły

„Olbrzym” to płyta, gdzie spotkają się drogi duetu producenckiego Palmer Eldritch i Grzegorza „Estragona” Bruszewskiego. W wyniku takiej kolaboracji powstał oniryczny koncept album łączący progresywną elektronikę i spoken word.

Estragona kojarzyć można z organizowania comiesięcznego slamu poetyckiego w Warszawie. Występował na wielu scenach tak w Polsce, jak i za granicami naszego kraju, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, we Francji, a nawet w Japonii. Prowadzi również warsztaty spoken word razem z Wojtkiem Cichoniem, z którym współtworzy grupę Teges Szmeges.

Okładka płyty „Olbrzym”

Palmer Eldritch to z kolei duet producencki, złożony z Rapha i digana. Chociaż obaj w połowie minionej dekady byli jeszcze blisko hip-hopu, z biegiem lat coraz bardziej oddalali się od tego gatunku, przechodząc przez takie gatunki, jak post-rock czy dreampop, a ostatecznie trzymając się blisko szeroko pojętego eklektyzmu gatunkowego.

Premiera wspólnego dzieła Estragona i Palmerów, płyty „Olbrzym”, będzie miała miejsce na początku maja, a dostępna będzie do ściągnięcia absolutnie za darmo ze strony wydawnictwa Skwer.org. Na krążku znajdziemy sześć utworów. Poniżej ich tytuły.

1. „To oślepiające nieobecne światło”
2. „Galapagos”
3. „Bzzz”
4. „Potencjalnie”
5. „Ćma pawica”
6. „Chodźmy tańczyć”

Materiał zapowiadany jest przez utwór „To oślepiające nieobecne światło”, do sprawdzenia którego serdecznie zapraszam.

AxunArts objęło płytę patronatem. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.