Polecane płyty (21.04.2013)

Polecane płyty na najbliższy tydzień to: Marek Dyjak „Kobiety”, Novika „Heart Times” oraz Willie Nelson & The Family „Let’s Face The Music And Dance”. Są to tytuły, obok których nie powinniście przejść obojętnie. Nie jest ważne czy na co dzień słuchacie popu, rocka, reggae. Jeśli doceniacie wartościową muzykę – krążki te godne są Waszej uwagi.

Marek Dyjak „Kobiety”
– Nie jest tajemnicą, że od dwudziestu lat param się profesją muzyka-interpretatora. Zawsze podświadomie dążyłem do konfrontacji z wrażliwością kobiecego świata, jest rzeczą oczywistą, że energia powstaje w wyniku różnicy potencjałów. Co za tym idzie estetyka żeńskiego piękna w konfrontacji z moją rozedrganą i chropowatą osobą może stworzyć mieszankę nie tak wybuchową, ile osobliwą. Ponieważ cała moja twórczość była próbą wyrażenia energii jaka rodzi się przy zderzeniu osobowości kobiecej i męskiej. Głęboko wierzę, że tym sposobem oddam hołd nie tylko wielkim artystkom, z których twórczości pragnę czerpać, ale wszystkim paniom tego świata – mówi Marek Dyjak o projekcie „Kobiety”. (źródło: Merlin.pl)

Novika „Heart Times”
Tworząc muzykę, pisząc teksty czy po prostu żyjąc rytmem dnia codziennego, nie sposób uciec od miłości. Każdy jej aspekt, każdy etap jest niezwykle inspirujący. Nowa płyta Noviki powstawała w momencie, który wszyscy wokół określają jako kryzysowy, jako ciężkie czasy”. Stąd połączenie: „Heart Times”. Można by się spodziewać, że „Heart Times” połączy w sobie melancholię „Tricks Of Life” z tanecznym wpływem „Lovefindera”. Sama Novika ucieka jednak przed tak prostymi skojarzeniami. – Trudno określić ten album stylistycznie, jest dość zróżnicowany, w większości przesiąknięty elektroniką, ale są też momenty akustyczne. Tempo w stosunku do „Lovefindera” jest nieco bardziej stonowane, ale też nie balladowe. Wspólnym mianownikiem są emocje, prostota melodii, bogactwo dźwięków – mówi Nowicka. (źródło: Merlin.pl)

Willie Nelson & The Family „Let’s Face The Music And Dance”
16 kwietnia ukazał się nowy album Williego Nelsona. Płyta „Let’s Face The Music And Dance” zawiera piosenki, które muzyk wykonał ze swoim zespołem The Family. Jak zapowiada wydawca Legacy Recordings/Sony Music, zbiór utworów zawartych na krążku nie jest łatwo zdefiniować poprzez określenie gatunku czy stylu. Są to klasyczne amerykańskie utwory (m.in. autorstwa Jimmy’ego Kennedy’ego, Bucka Rama i Irvinga Berlina), ale również nagrania country stanowiące piękny zestaw piosenek o miłości w niepowtarzalnym stylu Williego. Na całej płycie znajdziemy tylko jedną autorską piosenkę Williego – “Is The Better Part Over”. (źródło: Sony Music)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.