Koncert: DagaDana w Klubokawiarni Meskalina (22.04.2013 r., Poznań)

Kwietniowy koncert zespołu DagaDana w poznańskiej Meskalinie będzie zapowiedzą nowej płyty zatytułowanej „List do Ciebie”. Występ wyjątkowy, ponieważ jedyny raz przed jesienną premierą trio zaprezentuje materiał z krążka w całości.

Kwietniowy koncert, będący zapowiedzą nowej płyty, będzie także okazją do zobaczenia na żywo wybitnego chicagowskiego perkusisty Franka Parkera, który zagra tego dnia z triem.

DagaDana

Poznański koncert w całości poświęcony zostanie poezji Janusza Różewicza. Autor wiersza „Tęsknię”, którego muzyczna interpretacja jest pierwszym singlem zwiastującym cały album (posłuchaj), spośród trzech braci Różewiczów (Tadeusz, Stanisław i Janusz) cieszy się najmniejszą popularnością. Nowa płyta tria DagaDana (Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska i Mikołaj Pospieszalski) przyczynić ma się do zmiany tego wizerunku.

W pracy nad nowym albumem, jak zapowiadają członkowie grupy, priorytetem było dążenie do tego, aby muzyka podkreślała piękno poezji. Pomóc w tym miała osoba Marcina Pospieszalskiego, który czuwał nad produkcją całego materiału. Zespół DagaDana do współpracy nad płytą zaprosił także wcześniej wspomnianego amerykańskiego perkusistę Franka Parkera, który w przeszłości grał m.in. z Kurtem Ellingiem i Chicago Jazz Ensemble. (MAK/materiały prasowe)

DagaDana
22 kwietnia 2013 r.
Klubokawiarnia Meskalina (Stary Rynek 6, Poznań)
Start: godzina 20:00
Bilety: 20 złotych (w przedsprzedaży na bilety24.pl), 30 złotych (w dniu koncertu)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.