Recenzja: Przeciwziemia „Tattooed Head Woman EP”

W marcu do sprzedaży trafił drugi krążek zespołu Przeciwziemia. Epka zatytułowana „Tattooed Head Woman” to pół godziny ciekawego rockowego grania, o czym spróbuję przekonać Was w poniższej recenzji.

Płyta miała trafić do słuchaczy jesienią 2012 roku, jednak – jak to często bywa – z (nie)wiadomych przyczyn premiera przesunięta została w czasie (w tym przypadku o kilka miesięcy). „Tattooed Head Woman” trafia do nas ostatecznie wiosną tego roku. Wydłużony okres oczekiwania na krążek nie wpłyną specjalnie na jego długość. Prezentowany materiał to około trzydziestominutowa epka z czterema utworami w wersji podstawowej i bonusami.

Pochwalić trzeba przede wszystkim aranż kolejnych kompozycji. Utwory nie grzeszą monotonnością. Chociaż wszystkie z nich utrzymane są w rockowej stylistyce, każdy przenosi słuchacza w nieco odmienny muzyczny świat. Tytułowy, otwierający całość kawałek dobrze nastraja grunge’owym klimatem, „Korytarze” odsłaniają tę bardziej liryczną stronę zespołu, „Szczury” wplatają wątek etniczny, a „Covered By The Sun”, do którego zrealizowano teledysk, stawia przysłowiową „kropkę nad i” doskonale kończąc tę podstawową część epki.

Na dokładkę dwie anglojęzyczne wersje piosenek „Korytarze” („Corridors”) i „Szczury” („Holy Bomb”), które traktować powinniśmy raczej jako ciekawostkę niż realną próbą kierowania twórczości w kierunku tzw. światowych słuchaczy. W sumie na „Tattooed Head Woman EP” znajdziemy zatem sześć utworów. Biorąc pod uwagę ich poziom napiszę „tylko sześć” i zadam pytanie: Panowie, kiedy tzw. longplay?

Tak zupełnie na marginesie: Przeciwziemia to kolejny wykonawca, który skorzystał z usług platformy MegaTotal.pl. „Tattooed Head Woman EP”, podobnie jak debiutancki materiał sprzed dwóch lat, dzięki hojności samych fanów miał możliwość ukazania się w formie płyty CD. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do działalności tego typu portali?

Przeciwziemia „Tattooed Head Woman EP”
(2013; SFeRa/MegaTotal)

2 uwagi do wpisu “Recenzja: Przeciwziemia „Tattooed Head Woman EP”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.