Posłuchaj: Czesław Mozil & Mela Koteluk „Pieśń o szczęściu”

Powstał film o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim. Jego premiera odbędzie się już w marcu. Obraz, oprócz tzw. zwiastuna, w mediach promuje także piosenka, dla której fundamentem stał się jeden z wierszy polskiego poety. „Pieśń o szczęściu”, bo o nim mowa, w duecie wykonują Mela Koteluk i Czesław Mozil.

„Baczyński”, jak czytam w notce wydawcy, to film poetycko-biograficzny, który wymyka się znanemu dotychczas podziałowi na gatunki, kanonowi postrzegania dzieł filmowych. Zagadkowy i wieloznaczny jak poezja i życie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – legendarnego poety i żołnierza, który zginął w Powstaniu Warszawskim. Reżyserii filmu, w którym główne role zagrają Mateusz Kościukiewicz i Katarzyna Zawadzka, podjął się Kordian Piwowarski (m.in. „Jaskinia Filozofów”, „Amalia” i serial „Londyńczycy”). Konsultacji w kwestiach historycznych ekipie filmowej udzielał Wiesław Budzyński. „Baczyński” do polskich kin trafi 15 marca. Poniżej muzyczna interpretacja wiersza „Pieśń o szczęściu” w wykonaniu Czesława Mozila i Meli Koteluk. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.