Posłuchaj: Milcz Serce „Luty”

14 lutego, odbędzie się premiera płyty „Nawyki/Kolizje” zespołu Milcz Serce. W przeddzień tego wydarzenia Wytwórnia Krajowa (wydawca albumu) razem z triem prezentują piosenkę „Luty” – utwór, który… ostatecznie nie znalazł się na zapowiadanym krążku.

Formacja Milcz Serce pochodzi z pewnego dużego, ponurego miasta na południu Polski. Tworzą ją doświadczeni muzycy i przyjaciele: Adam Be, Bart Björn i Martin Gaszla. Mają za sobą tysiące kilometrów w ciasnych busach, setki koncertów w przepoconych klubach i dziesiątki nocy spędzonych w obskurnych motelach. Swój pierwszy album po prostu wrzucili do sieci, nieszczególnie przejmując się promocją, ani nie zabiegając o względy wydawców. Wytwórnia znalazła ich sama.

Zespół Milcz Serce (foto: materiały prasowe)

14 lutego 2013 roku nakładem Wytwórni Krajowej ukaże się ich kolejny album. „Nawyki/Kolizje” to bliskie każdemu z nas pieśni o rozstaniach i niespełnionych obietnicach. Przewrotnie płytę promuje „Luty” – singiel, którego nie ma na płycie, gdyż nie pasował do bezkompromisowej wizji artystycznej zespołu. Wydawca uznał jednak, że na ten najdłuższy miesiąc w roku, ta piosenka najlepiej ukaże w połowie surowe, a w połowie wyjątkowo czułe oblicze grupy.

Poniżej możliwość posłuchania piosenki „Luty”.

Niecodzienna muzyka Milcz Serce rozpościera się gdzieś pomiędzy akustyczną delikatnością a post-rockową psychodelią. Głęboko zanurzona w miejskim folklorze, opiera się ona przede wszystkim na soulujących głosach, kameralnych gitarach i ciepłych brzmieniach klawiszy, uzupełnionych o partie takich instrumentów, jak akordeon, mandolina czy saksofon. Plotąc wyjątkowo urocze melodie, a zarazem cały czas unikając piosenkarskiej sztampy, panowie z Milcz Serce snują swe rozbrajające, liryczne opowieści o zmęczonych porannych kowbojach przemierzających polskie osiedla, niepotrzebnych więcej kluczach do wspólnego mieszkania czy kopalniach-potworach, które nigdy nie zasypiają. Banalna konstatacja, jednak prawdziwa: po wysłuchaniu tej płyty serce długo nie chce milczeć. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.