Koncert: Imagination Quartet w klubie Barometr (20.01.2013 r., Warszawa)

Kolejny ciekawy koncert w Barometrze. 20 stycznia w stołecznym klubie zagra jedna z ciekawszych jazzowych grup tzw. młodego pokolenia – Imagination Quartet. Szczegóły tego wydarzenia w dalszej części wpisu.

Imagination Quartet to ekspresyjny projekt muzyczny zainicjowany w 2009 roku, charakteryzujący się nieokiełznaną energią, która swoje źródło ma w nieograniczonej kreatywnej wyobraźni grupy młodych artystów. Choć wyraźnie oparta na klasycznej jazzowej estetyce, nie pozwala łatwo zamknąć się w muzycznych standardach i pułapce oczekiwań. Czerpiąc pełnymi garściami z muzyki improwizowanej i eksperymentalnej, a także z klimatów rockowych, zespół prezentuje jazz energetyczny, uderzający swoją pasją i bezpośredniością, a także zaskakujący muzycznymi humorystycznymi zaczepkami.

Imagination Quartet

W 2011 roku zespół oddał w ręce słuchaczy swój debiutancki album zatytułowany po prostu „Imagination Quartet”. Podczas styczniowego koncertu w klubie Barometr z pewnością nie zabraknie utworów z niej pochodzących oraz zupełnie nowych nagrań. Koncert jest organizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Menedżerów Nowej Gospodarki, działającym przy SGH w Warszawie. (MAK)

Imagination Quartet
20 stycznia 2013 r.
Klub Barometr (ul. Smolna 40, Warszawa)
Start: godzina 20:00
Bilety: 10 złotych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.