AudioFeels, Piotr Kita i Karen Edwards gwiazdami noworocznych koncertów w Tarnowie

W najbliższym czasie w Tarnowie w ramach tzw. koncertów noworocznych wystąpią Piotr Kita, zespół AudioFeels oraz wokalistka i pianistka Karen Edwards. Ofertę przygotowały trzy instytucje działające na terenie małopolskiego miasta: Tarnowskie Centrum Kultury, Teatr im. L. Solskiego oraz Centrum Sztuki Mościce.

Już jutro, 5 stycznia, w ramach III Tarnowskiego Koncertu Noworocznego w Teatrze im. Ludwika Solskiego na zaproszenie miejscowego chóru Puellae Orantes pojawi się popularny zespół wokalny AudioFeels, którego kojarzyć możemy z jednego z telewizyjnych talent show. Sobotni występ podzielony zostanie na dwie części. W pierwszej, widzowie będą mogli usłyszeć standardowy koncertowy repertuar AudioFeels, jakim są zaaranżowane przez nich znane utwory muzyczne. Podczas drugiej części, goście wespół z chórem Puellae Orantes, wykonają przygotowane specjalnie na tę okazję kolędy.

Zespół AudioFeels (foto: last.fm)

Przypomnijmy, że minione dwanaście miesięcy było niezwykle udane dla tarnowskiego chóru. Gospodarze Noworocznego Koncertu w 2012 roku za płytę „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki” zostali wyróżnieni przez Akademię Fonograficzną nagrodą Fryderka w kategorii Album Roku – muzyka chóralna i oratoryjna. Grupa AudioFeels ma na swoim koncie trzy wydawnictwa – dwa studyjne („UnCovered”, 2009; „Unfinished”, 2011)oraz jedno koncertowe („Live”, 2012).

III Tarnowski Koncert Noworoczny: chór Puellae Orantes, gość specjalny zespół AudioFeels
5 stycznia 2013 r.
Teatr im. L. Solskiego (ul. Mickiewicza 4, Tarnów)
Start: godzina 18:00
Bilety: wyprzedane!

Karen Edwards (foto: cracoviamusic.net)

Na początek nowego roku Centrum Sztuki Mościce przygotowało nie lada gratkę dla miłośników jazzu i soulu. 10 stycznia na tamtejszej dużej scenie wystąpi Karen Edwards – amerykańska pianistka i wokalistka, kilkukrotnie nominowana do Grammy Awards, w przeszłości współpracująca z takimi sławami, jak m.in.: Prince, Stevie Wonder, Pharoah Sanders i Tonny Bennett. Od kilku lat Edwards występuje razem z polskim jazzmanem Jarosławem Śmietaną. Początkiem ich muzycznej znajomości była ich wspólna płyta „Everything Ice”, która ukazała się w 2002 roku. Podczas tarnowskiego koncertu Karen Edwards zaprezentuje repertuar utrzymany w klimacie muzyki gospel.

Na scenie amerykańskiej artystce towarzyszyć będzie Chór Filharmonii Krakowskiej, Teresa Majka-Pacanek (chórmistrz), Piotr Wyleżoł (fortepian), Marcin Lamch (bas) i Frank Parker (perkusja).

Noworoczny koncert gospel – Karen Edwards i Chór Filharmonii Krakowskiej
10 stycznia 2013 r.
Centrum Sztuki Mościce (ul. Traugutta 1, Tarnów-Mościce)
Start: godzina 18:00
Bilety: 50, 40 i 30 złotych (sprzedaż biletów: kasa CSM, tel.14 633 46 04)

Piotr Kita (foto: kadr z Youtube.com)

Tarnowskie Centrum Kultury postanowiło z kolei zaprosić melomanów na koncert Piotra Kity – muzyka i nauczyciela muzyki z podtarnowskiej Brzozówki, którego końcem 2012 roku dzięki programowi „Must Be The Music” poznała cała Polska. Muzyk wygrał kasting do telewizyjnego show, docierając później aż do samego finału. Sympatię publiczności zaskarbił sobie szczególnie wykonaniem utworu „C’est la vie” Andrzeja Zauchy.

Koncert, który odbędzie się 19 stycznia w gmachu Kina Marzenie, będzie dla mieszkańców Tarnowa kolejną szansą, aby zobaczyć i posłuchać Piotra Kitę na żywo. Muzyk w przeszłości wielokrotnie występował na wielu tarnowskich scenach, m.in. w koncercie John Lennon 70/50/30 (sprawdź relację), czy na dużej scenie plenerowej podczas 26. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W noworocznym koncercie usłyszymy szlagiery polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Wraz z Piotrem wystąpią zaproszeni goście (Monika Partyka, Izabela Ilcewicz, Tomasz Stec), a akompaniować będzie mu zespół tarnowskiego muzyka Bartka Szułakiewicza (na co dzień dyrygenta Orkiestry Dętej Zakładów Azotowych oraz kierownika muzycznego Chóru GOS.PL). (MAK/materiały prasowe CSM, TCK, Teatru im. L. Solskiego)

Koncert noworoczny Piotra Kity
19 stycznia 2013 r.
Kino Marzenie (ul. Staszica 4, Tarnów)
Start: godzina 20:00
Bilety: 25 złotych

Jedna uwaga do wpisu “AudioFeels, Piotr Kita i Karen Edwards gwiazdami noworocznych koncertów w Tarnowie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.