Krótka piłka #175: „The Sky Is EP”, „Popstory”

W 175. odcinku Krótkiej piłki, jak co środę, zapraszam do lektury krótkich recenzji. Tym razem ocenie poddane zostały dwie debiutanckie płyty: imienna epka warszawskiej grupy The Sky Is oraz album „Popstory” tria Popsysze.

The Sky Is „The Sky Is EP”
„The Sky Is EP” to tylko trzy utwory, także zanim zdążycie się zorientować po co sięgnęliście, tak naprawdę skończycie tego słuchać. Na szczęście nigdzie nie dostrzegam zakazu przed ponownym odtworzeniem więc i Was zachęcam do wciśnięcia „play” raz jeszcze. Instrumentalna epka kipi od ciekawych melodii. W trzech numerach warszawski zespół zawarł niemal tyle samo smaczków, co niejeden wykonawca na pełnym, kilkunastonumerowym albumie. Debiut dojrzały, chociaż trochę krótki, zatem wolę nazywać „The Sky Is EP” przystawką przed daniem głównym, na które już czekam. Kelner!

Popsysze „Popstory”
Popsysze stawiają na zwartość piosenek – większość kończy się w okolicach trzeciej minuty i jest to – przynajmniej w tym wypadku – dobry pomysł. Dłuższe kawałki, jakie znajdziemy na „Popstory”, wydają się mniej ciekawe i pozbawione pomysłów na ich dokończenie. Kończący płytę aż dziewięciominutowy, spokojny numer „Ali Song” od pewnego momentu trochę się dłuży i ewidentnie skłania się ku innym muzycznym klimatom. Delikatniejsze zwieńczenie krążka daje trochę do myślenia i stawia pytanie, w którym brzmieniowym garniturze zespołowi byłoby lepiej. Być może takie spokojne granie jest pewnym pomysłem, jednak tutaj – na płycie energicznej, mocno zawadiackiej i rock’n’rollowej – po prostu nie pasuje. Całość „Popstory” momentami przypomina trochę miks The Clash z Arctic Monkeys, jednak z większymi problemami w kwestii poprawności językowej (o co w zasadzie się nie czepiam, bo sam – jak na Polaka przystało – kaleczę).

Mateusz „Axun” Kołodziej

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.