Mela Koteluk laureatką Nagrody Artystycznej im. G. Ciechowskiego

Tegoroczną laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, przyznawanej przez władze samorządowe Torunia, została Mela Koteluk. O fakcie tym wokalistka poinformowała na swoim profilu na Facebooku.

Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego przyznawana jest artystom przez władze samorządowe Torunia od 2002 roku. Jej pierwszą laureatką została Paulina Bisztyga. Sama nagroda dedykowana jest artystom czerpiącym w swej twórczości inspiracje z różnych dziedzin sztuki. Wyróżnienie to jest przeznaczone dla młodych twórców za dokonania w tzw. minionym sezonie artystycznym. Imiennym patronem lauru jest Grzegorz Ciechowski – urodzony w Tczewie, ale ściśle związany z Toruniem polski muzyk rockowy, poeta, kompozytor, lider i wokalista legendarnego zespołu Republika.

Mela Koteluk podczas akustycznego koncertu w klubie Barometr

– Mam szczególny stosunek do Grzegorza Ciechowskiego – napisała na Facebooku Mela Koteluk. – Myślę, że z wielu przyczyn wyprzedził on swoją epokę muzycznie, producencko oraz lirycznie jako autor nadzwyczaj poetyckich, acz niezmiennie komunikatywnych tekstów. Jak nikt inny potrafił pisać miniaturowe formy, jakimi są zwyczajne-niezwyczajne piosenki.

Mela Koteluk oficjalnie nagrodzona zostanie 15 grudnia. Tego dnia w toruńskim klubie Od Nowa, podczas dorocznego koncertu na cześć lidera Republiki, odbędzie się uroczyste wręczenie wyróżnienia. Wokalistka laur odbierze z rąk prezydenta Torunia. Koncert ten zamknie w pewien uroczysty sposób trzymiesięczną trasę koncertową promującą debiutancki album Meli, „Spadochron”.

Meli Koteluk serdecznie gratuluję. Mam nadzieję, że wyróżnienie to będzie zarówno dla samej wokalistki, jak i całego towarzyszącego jej zespołu, sporym bodźcem do dalszej, równie udanej działalności scenicznej.

W związku z powyższym doszło do małej korekty w koncertowym kalendarzu. Występ w Lublinie, zaplanowany właśnie na 15 grudnia w Club Graffiti, został przełożony na 27 stycznia 2013 roku.

W przeszłości laureatami Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego zostali m.in. Piotr Rogucki (2004), Lao Che (2008), Pustki (2009) i Julia Marcell (2011). (MAK; facebook.com/mela.koteluk; torun.pl)

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.