Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski i inni – „Uwaga, uwaga” (video)

Pod koniec listopada w sklepach pojawi się płyta zawierająca skomponowaną specjalnie dla nas tytułową piosenkę „Uwaga, uwaga” – czytamy na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej, która święci właśnie swoje dwudziestolecie działalności. Utwór autorstwa Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego zaśpiewała czołówka polskich artystów.

W Polsce zwykle jest tak, że piosenki towarzyszące akcjom charytatywnym lub zbieraniu pieniędzy przez fundacje są – żeby wyrazić się dosadnie – słabe. Nie licząc „Mojej i twojej nadziei” zespołu Hey, utwory z silącym się na uśmiech Krzysztofem Ibiszem, Michałem Milowicze i Gorzkim trącą banałem i tandetą. Polska Akcja Humanitarna i zaprzyjaźnieni z nią artyści postanowili zmienić ten trend.

Plan zdjęciowy teledysku (foto: Krzysztof Gumul/pah.org.pl)

Muzykę do prezentowanej piosenki „Uwaga, uwaga” skomponował Grzegorz Turnau. Autorem tekst jest natomiast Andrzej Sikorowski znany z zespołu Pod Budą. W nagraniu piosenki udział wzięli wybitni przedstawiciele polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej: Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Anita Lipnicka, Dorota Miśkiewicz, Aga Zaryan, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kuba Badach, Krzysztof Napiórkowski, Stanisław Soyka oraz wspomniani wcześniej Turnau i Sikorowski. Dodatkowo, wokalistom towarzyszył zespół w składzie: Jacek Królik (gitara), Leszek Możdżer (fortepian), Mariusz Pędziałek (obój), Sławomir Berny (instrumenty perkusyjne), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Cezary Konrad (perkusja) i ponownie Turnau (fortepian). Dodatkowo całość uzupełnili muzycy z Polskiej Orkiestry Radiowej.

Poniżej teledysk do utworu „Uwaga, uwaga” zrealizowany przez Filipa Kabulskiego.

Płyta „Uwaga, uwaga” trafi do sprzedaży końcem listopada i będzie miała postać składanki. Oprócz singla tytułowego znajdziemy na niej jeszcze inne utwory przekazane specjalnie na tę okazję przez wspomnianych wcześniej wykonawców. Dochód ze sprzedaży albumu przeznaczony zostanie na działania instytucji. (MAK/materiały prasowe/pah.org.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.