Koncert: Kultura Be – Net Force, Pyroskop, Orion (22.11.2012 r., Tarnów)

Kultura Be, czyli Niezależna Scena Młodych, powróciła po ponad dwuletniej przerwie do Piwnic TCK. Cykl koncertów, podczas których swoją twórczość przed tarnowską publicznością prezentują młodzi wykonawcy z Tarnowa i regionu, tym razem swoim występem uświetnią Net Force, Pyroskop i Orion.

Net Force (Tarnów) – jak sami o sobie piszą: „Każdy z członków zespołu słucha zupełnie odmiennego gatunku muzycznego, staramy się łączyć swoje pasje i w ten sposób gramy wypadkową (ang. Net force) kilku stylów muzycznych.” Muzyków inspirują: Jimi Hendrix, ZZ Top, Janis Joplin, Ray Charles, Metallica, System Of A Down, Iron Maiden, Blind Guardian, Megadeth, Led Zeppelin, Black Sabbath, Pink Floyd, AC/DC. Zespół gra w składzie: Anna Józefkiewicz (gitara rytmiczna, wokal), Jan Krakowiak (gitara prowadząca), Maciej Zastawny (bas), Dawid Siemek (perkusja), Michał Rams-Ługowski (klawisze).

Pyroskop (foto: fot. Magda Pietruszka, facebook.com/Pyroskop)

Pyroskop (Tarnów) to kwartet grający muzykę z pogranicza rocka. Zespół powstał w 2009 roku, ale w obecnym składzie gra od czerwca roku 2011. W kwietniu ukazało się pierwsze demo zespołu w postaci trzech utworów, które zebrało pozytywne opinie wśród słuchaczy. Jeden z nich, „Ukryte”, znajdował się przez dwa tygodnie na pierwszym miejscu listy przebojów „Demogram” emitowanej na antenie radia RDN Małopolska. Muzycy nieustannie tworzą nowy materiał i koncertują. Zespół tworzą: Jarek Tucki (gitara, wokal), Łukasz Wełna (gitara), Janusz Boruch (perkusja), Krystian Budzik (bas).

Orion (Ryglice, Łęg Tarnowski, Tarnów) – obecny skład zespołu wykrystalizował się w 2010 roku, lecz początki kapeli sięgają 2006 roku. Band tworzą Marcin, Sebastian oraz bracia, Mateusz i Mariusz. Muzyka zespołu to mieszanka heavy i thrash metalu z lekką nutą progresywności z mocnym, ale nie pozbawionym melodii wokalem. Dorobek zespołu to kilkadziesiąt koncertów (m.in. w Krakowie, Tarnowie, Tuchowie, Pilźnie). Mają za sobą pracę w studiu w 2008 roku, która zaowocowała płytą demo. Obecnie tworzony jest nowy materiał, pełen nowych inspiracji i brzmień, z dużą ilością kontrastów. Kompozycja „Paruzja”, pochodząca ze wspomnianego
demo, gościła na szczycie dwóch notowań listy „Demogram”.

KULTURA Be: Net Force, Pyroskop, Orion
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów)
22 listopada 2012 r.
Start: godzina 19:00
Bilety: 10 złotych (do nabycia w Biurze Obsługi TCK, Rynek 5)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.