Ramona Rey – Tworząc, zapominam o stylach muzycznych (wywiad)

Ramona Rey i rock psychodeliczny? Z artystką, która już w najbliższa niedzielę, 11 listopada, zagra w warszawskim klubie Palladium podczas patriotycznego koncertu Rock Niepodległości, rozmawiamy o stylach muzycznych, nowym repertuarze i o patriotyzmie.

Ramona Rey (foto: materiały prasowe)

Czy data 11 listopada jest dla Ciebie szczególna? A może jakieś inne daty są dla Ciebie wyjątkowe w kontekście patriotycznym?
Na co dzień nie żyjemy tym, co wydarzyło się wiele lat temu, ale chciałabym, by każde święto zbliżało ludzi do siebie, sprawiało, że będą lepiej rozumieli siebie nawzajem, swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Każde święto, które się do tego przyczynia, jest mi bliskie.

11 listopada będziesz grać na patriotycznym koncercie Rock Niepodległości. Czy to dla Ciebie jako wokalistki szczególne wydarzenie?
Ten koncert byłby dla mnie tak samo ważny, gdybym była jego słuchaczem. To, że w nim śpiewam, zwiększa moje poczucie odpowiedzialności za to wydarzenie.

Czy planujesz jakoś zaakcentować swój patriotyzm podczas tego występu?
Szczery patriotyzm nie wymaga szczególnych akcentów, ostentacyjnych gestów, a już najmniej – agresywnych haseł. Jest to nieustanne dążenie do jednoczenia się, do wolności własnej i innych.

Twoja muzyka jest znana szerokiej rzeszy publiczności, ale rockowy image jest chyba dla Twoich fanów nowością?
Moja muzyka nie jest jednoznacznie określona. Ja sama również nigdy nie chciałabym taka być. Nie potrafię robić czegoś, czego nie czuje, dlatego fani usłyszą stuprocentową mnie, ale jednocześnie mieszczącą się w szeroko pojmowanej stylistyce rockowej.

Jak będzie wyglądał Twój repertuar przygotowany na koncert rockowy?
Najbliższy mi nurt w muzyce rockowej to rock psychodeliczny, w którym odnajduję się już od bardzo dawna. Nie będę zdradzała repertuaru, ale zdradzę, że tego dnia na telebimie zobaczymy teledysk do nowego singla – „Imiona”.

Czy to chwilowa przygoda z rockiem, czy też chcesz iść dalej w kierunku tej muzyki?
W ogóle nie zależy mi na tym, by iść w kierunku jakiegokolwiek określonego stylu muzycznego. Tworząc, staram się w ogóle nie pamiętać o tym, że są jakieś style.

* * * * *

Źródło: materiały dla mediów do wykorzystania w publikacjach dotyczących kampanii społecznej Rock Niepodległości 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.