Koncert: PeGaPoFo w ramach cyklu Młody Jazz

16 listopada kolejna odsłona cyklu Młody Jazz. W Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpią młodzi muzycy tworzący zespół PeGaPoFo, z którym w 2011 roku zdobyli I nagrodę międzynarodowego konkursu Jazz Juniors.

Zespół PeGaPoFo powstał w 2009 roku, kiedy to czterech młodych muzyków jazzowych (Sławek Pezda – saksofon tenorowy; Mateusz Gawęda – fortepian; Piotr Południak – kontrabas; Dominik Stankiewicz– perkusja) spotkało się na studiach na Akademii Muzycznej w Krakowie. Indywidualność każdego z nich w ciągu wspólnie spędzonych godzin przy tworzeniu muzyki rozwinęła się w dbałość o kolektywne współbrzmienia i nowatorskie pomysły. Każdy z muzyków miał już okazję zagrać z gwiazdami polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej, a także brał udział w licznych warsztatach jazzowych, co pozwala im na dalsze rozwijanie swoich umiejętności.

PeGaPoFo

PeGaPoFo to zwycięzcy XXXV Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2011, a Sławek Pezda i Mateusz Gawęda Duo to laureaci odbywającego się w 2010 roku 3rd Tarnów International Jazz Contest. Są jednym z tych zespołów młodego pokolenia, którego myśli i konteksty muzyczne zaskakują najbardziej wymagających słuchaczy. Zespół już 16 listopada zaprezentuje swoje muzyczne oblicze na żywo w Piwnicach TCK. (MAK/materiały prasowe TCK)

Młody Jazz: PeGaPoFo
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów)
16 listopada 2012 r.
Start: godzina 19:30
Bilety: 10 złotych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.