Relacja: Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha (31.10.2012 r., Tarnów)

Już po raz dziewiętnasty Wojciech Klich zaprosił do wspólnego grania i śpiewania w ramach Zaduszek Dżemowych. Po roku przerwy koncert powróciło na swoje stałe miejsce – do Piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury.

Zaczęło się po śmierci Ryszarda Riedla, która była swego rodzaju bodźcem do zorganizowania jednego koncertu. Sukces tamtych Zaduszek pomógł pomysłodawcy (Wojtkowi Klichowi) i organizatorom (Tarnowskiemu Centrum Kultury) w podjęciu decyzji, aby imprezę uczynić cykliczną. I tak, rok w rok, w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych, w popularnych Piwnicach odbywa się koncertowe spotkanie, podczas którego wspominani są nieżyjący już muzycy.

Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha 2012

Podczas tegorocznego koncertu, oprócz Wojciecha Klicha, na scenie pojawili się także: Krzysztof Grześkiewicz (wokal), Rafał Guzik (klawisze), Mariusz Tracz (harmonijka), Bartosz Rojek (perkusja), Jerzy „Kobra” Drobot (gitara basowa), Magdalena Stalmach (wokal), Krzysztof Krupa (perkusja), Martyna Pasula (wokal) Sylwia Skowron (wokal), Arkadiusz Boryczka (gitara), Monika Stec (wokal), Tomasz Stec (wokal) oraz gość specjalny – Maciej Lipina (wokal; zespół Ścigani). Wymienieni artyści w różnych konfiguracjach i składach wykonali podczas ponad trzygodzinnego koncertu utwory takich wykonawców, jak m.in. Bogdan Łyszkiewicz („Kiedy już będę dobrym człowiekiem”), Krzysztof Klenczon („Nie przejdziemy do historii”), Ryszard Riedel („Wokół mnie sami lunatycy”) czy Anna Jantar („Zawsze gdzieś czeka ktoś”). Gospodarz imprezy zaprezentował również kilka muzycznych interpretacji wierszy Karola Wojtyły, przy okazji zdradzając, iż planuje nagrać album z takim właśnie materiałem. Osoby zgromadzone w Piwnicach TCK miała także okazję usłyszeć kompozycje autorstwa samego Klicha oraz wspomnianego już wcześniej wokalisty zespołu Ścigani.

Co niezwykle istotne dla publiczności i wszystkich tych, którym nie udało się zakupić wejściówki w tym roku (i latach wcześniejszych również!), przed koncertem z ust dyrektora Tarnowskiego Centrum Kultury, Tomasza Kapturkiewicza, padła bardzo ważna deklaracja: w 2013 roku jubileuszowe 20. Zaduszki Dżemowe odbędą się prawdopodobnie w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniskiej. Pozostaje wierzyć w powodzenie tego pomysłu. Co prawda specyficzny klimat corocznego koncertu, który budowany jest przez bliskość wykonawców i słuchaczy, zostanie nieco naruszony, jednak pozwoli to rozwiązać jeden bardzo ważny problem – wieczny brak biletów, które przy tak dużym zainteresowaniu ze strony tarnowian zostają zawsze wyprzedane „na pniu”. (Mateusz „Axun” Kołodziej)

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.