Patronat: Listopadowa trasa koncertowa grupy G.A.R.S.

Po dobrym przyjęciu ubiegłorocznego albumu, trójmiejski zespół G.A.R.S. idzie za ciosem. Już 22 listopada swoją premierę mieć będzie drugi studyjny materiał grupy zatytułowany „Gruzy absolutu, rewizja symboli”. Tego samego dnia rozpocznie się krótka trasa koncertowa promująca wydawnictwo.

„Gruzy absolutu, rewizja symboli” to druga płyta trójmiejskich Garsów, na której jest wolniej, ciemniej i smutniej. Mocno osadzona sekcja i rozjeżdżające się noisowo gitary tworzą gęstą, duszną atmosferę i emocjonalny ciężar za sprawą tekstów o dramacie człowieka w trakcie konfliktów. G.A.R.S. łączy melancholię ze wściekłością hardcore’a.

Grupa G.A.R.S.

Jak zapowiadają sami muzycy, tym, co wyróżnia nową płytę Garsów na scenie post hardcore/metal, jest osiągnięte brzmienie. Klasyczne gitary i wzmacniacze, minimalna ilość efektów i postprodukcji sprawiły, że Garsi w 2012 roku brzmią żywcem jak z lat 90. To też pewnie sprawiło, że miksu i masteringu płyty podjął się twórca brzmienia Nirvany, Skin Yard czy Mudhoney – Jack Endino.

Trójmiejscy muzycy nie bali się zaprosić do współpracy przy nagraniach tak różnych osób, jak Konrad Siedlecki z Radia Bagdad, Marzena Drzeżdżon z Empire, Asia Kucharska z Kiev Office czy Krzysztof Jakub Szwarc z zespołu Nieszksypczrze, który dograł niezwykłe partie altówki. Oni wszyscy wystąpią na premierze płyty 22 listopada 2012 roku w gdyńskiej Desdemonie.

Poniżej szczegóły listopadowych koncertów zespołu G.A.R.S.

22 listopada – Gdynia, Desdemona (+ Gods Own Prototype)
23 listopada – Pruszcz Gdański, Cytawa Cafe (+ Hold Back The Day, Dead Saints Bitch)
24 listopada – Toruń, Od Nowa (+ Thesis, Vidian)
25 listopada – Kwidzyn, Spichlerz (+ Hold Back The Day)

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych koncertów (m.in. ceny biletów oraz godziny rozpoczęcia) dostępne są u organizatorów w poszczególnych miejscowościach. Patroni medialni wydarzenia: Axunarts, We are from Poland, Trójmiasto miasto kultury. Więcej informacji na temat drugiej płyty zespołu G.A.R.S. dostępne jest tutaj. (MAK/materiały prasowe)

Jedna uwaga do wpisu “Patronat: Listopadowa trasa koncertowa grupy G.A.R.S.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.