Nowy album Krzysztofa Herdzina z wierszami Tetmajera i Gałczyńskiego

W lutym 2013 roku, na Walentynki, ukaże się nowa płyta pianisty Krzysztofa Herdzina poświęcona twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Wiersze poetów zaśpiewają Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau. Dwunasty autorski album muzyka nosić będzie tytuł „Jesteś światłem”.

Płyta „Jesteś światłem” klimatycznie osadzona będzie na pograniczu jazzu, ambientu i muzyki filmowej. Materiał zarejestrowany został przez grupę, której fundament stanowi Krzysztof Herdzin Trio (w składzie: Robert Kubiszyn – bas, Cezary Konrad – perkusja i lider grający na fortepianie). Oprócz wspomnianych instrumentów, o kształcie warstwy muzycznej na krążku stanowić będą syntezatory, instrumenty perkusyjne, klarnet basowy, saksofon tenorowy, flet poprzeczny, irlandzkie whistle oraz gitara, na której w jednym utworze zagrał Marek Napiórkowski.

Krzysztof Herdzin (foto: Marek Hoffman/wikipedia.org)

Wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Kazimierza Przerwy-Tetmajera do muzyki Herdzina zaśpiewają: Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau. Jak zapowiada autor albumu, piosenki na nim zawarte układają się w piękną, intymną rozmowę męsko-damską, opowiadają o tęsknocie, miłości i zauroczeniu sobą. Po takiej zapowiedzi nie dziwi termin, jaki wybrany został na premierę krążka – Walentynki przyszłego roku.

Szczegóły wydawnictwa takie, jak: singiel promujący, ilość utworów na płycie, czy tytuły wszystkich piosenek nie są jeszcze znane. O wszystkim będę informował na bieżąco. (MAK/facebook.com/amjopek)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.