Koncert: Magda Piwowarczyk z zespołem Mano (12.10.2012 r., Tarnów)

Październik zapowiada się bardzo koncertowym miesiącem dla Piwnica Tarnowskiego Centrum Kultury. Oprócz wspomnianego już wcześniej występu Marcina Wasilewskiego, w popularnym tarnowskim klubie zagra także Magda Piwowarczyk z zespołem Mano.

Magda Piwowarczyk dała poznać się tarnowskiej (i nie tylko) publiczności jako laureatka programu telewizyjnego „Zostań gwiazdą” oraz wokalistka nieistniejącego już zespołu Siedem, z którym zwyciężyła opolskie Debiuty w 1999 roku oraz wydała dwie płyty: „Siedem” (1999) i „Pomarańcze” (2003). Kapela ta dzięki łagodnemu i charakterystycznemu głosowi Magdy wstrząsnęła rynkiem pop-rockowym w Polsce pod koniec lat 90. Po wygraniu „Debiutów” grupa zagrała wiele znakomicie przyjmowanych koncertów, a ich utwory dwukrotnie znalazły się wśród pięciu najczęściej granych piosenek w polskich rozgłośniach. Ale Mano, nowy zespół, to zupełnie inna stylistyka.

Magda Piwowarczyk z zespołem Mano (foto: materiały prasowe)

Formacja Mano powstała w 2006 roku, a więc dwa lata po rozpadzie grupy Siedem. Muzyka grana przez zespół jest swobodną interpretacją różnych stylów, akustycznie pomyślane piosenki czerpiące także z „muzyki świata” oraz jazzu. Muzyczna wolność, prostota i ascetyczność, to najważniejsze cechy tej twórczości, bo Mano to „ręczna robota”. Wyjątkowa całość muzycznego przekazu, czyli aranżacja i wykonanie – jest zasługą członków zespołu: Macieja Salusa (gitara), Bartosza Rojka (perkusja), Jacka Bieleckiego (bas) oraz liderki, wokalistki i gitarzystki Magdaleny Piwowarczyk. (MAK/materiały prasowe TCK)

Magda Piwowarczyk z zespołem Mano
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów)
12 października 2012 r.
Start: godzina 19:30
Bilety: 15 złotych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.