Drekoty zadebiutują w Thin Man Records

Autorki głośnej „Trafostacja EP”, jednej z najbardziej intrygujących małych płyt ubiegłego roku, zasilają szeregi Thin Man Records. Jeszcze tej jesieni ukaże się debiutancki album tria Drekoty zatytułowany „Persentyna”.

Drekoty to zespół założony przez Olę Rzepkę, perkusistkę i pianistkę, która po latach grania z licznymi zespołami (m.in. Alte Zachen, Wovoka, Pictorial Candi, a wcześniej Pogodno, Graal, The Complainer) postanowiła spróbować, czym jest samodzielność artystyczna. Do współpracy zaprosiła Magdę Turłaj (vel „Karotkę” znaną z Kawałka Kulki) oraz Zosz Chabierę.

Drekoty (foto: Michał Kmita / mat. prasowe Thin Man Records)

Po roku funkcjonowania jako trio, kilkudziesięciu koncertach (m.in. u boku Evangelisty, Julii Marcell, Pustek czy Paristetris) oraz pierwszych sukcesach (m.in. nagroda na Festiwalu Gramy 2011, obecność na składankach Offensywa 4 i Sealesia 2), Drekoty nagrały materiał na debiutancką płytę zatytułowaną „Persentyna”. Płytę, którą tylko w uproszczeniu można nazwać kontynuacją epki „Trafostacja”. Z trudności zakwalifikowania muzyki zawartej na epce, Drekoty uczyniły bowiem swoje oręże, a ich gatunkiem stał się brak gatunku. I właśnie taka jest „Persentyna”, nieokreślona i wypełniona sprzecznościami, a jednocześnie spójna i uporządkowana. Bazowe instrumentarium zespołu – składające się z perkusji, klawiszy, skrzypiec i wokali – uzupełnione zostało zarówno o brzmienia elektroniczne, jak i dźwięki akustyczne, w tym tak egzotyczne jak cytra czy ziele angielskie.

Kolejne newsy związane z debiutancką płytą zespołu będą systematycznie publikowane na łamach AxunArts. Zapraszam do śledzenia blogu oraz naszego profilu na Facebooku. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.