Koncert: KULTURA Be – Uwaga Na Jeże, Rusty Cage (07.09.2012 r., Tarnów)

KULTURA Be, czyli Niezależna Scena Młodych, powraca po ponad dwuletniej przerwie do Piwnic TCK. Podczas koncertu inaugurującego nowy sezon, organizowanego wspólnie z platformą muzyczną Other Space, będzie można posłuchać rockowych dźwięków w wykonaniu tarnowskiej grupy Uwaga Na Jeże oraz krakowskiego zespołu Rusty Cage.

KULTURA Be, czyli Niezależna Scena Młodych, to cykl koncertów, podczas których swoją twórczość przed tarnowską publicznością prezentują młodzi wykonawcy z Tarnowa i regionu. Podczas koncertu inaugurującego nowy sezon, organizowanego wspólnie z platformą muzyczną Other Space, będzie można posłuchać rockowych dźwięków w wykonaniu tarnowskiej grupy Uwaga Na Jeże oraz krakowskiego zespołu Rusty Cage.

Rusty Cage – krakowski zespół, którego korzenie sięgają 2007 roku. Początkowo grupa pracowała w trzyosobowym składzie: Arkadiusz Żurecki (gitara), Paweł Badziński (gitara), Arkadiusz Kołodziej (perkusja). Szybko jednak szeregi Rusty Cage zasilił Basik (bas). Od tamtej pory w niezmienionym składzie zespół tworzył muzykę, która miała różne oblicza, by w końcu przybrać obecną formę. Materiału było sporo i cieszył się on uznaniem. Jednak zaprezentowanie go w pełnym wydaniu uniemożliwiał ciągły brak wokalisty, pomimo tego, iż kandydatów było wielu. Rok 2011 przyniósł zmiany w zespole, zmiany na lepsze. Z inicjatywy Arkadiusza Żureckiego zaczął powstawać materiał w jednym z krakowskich studiów nagraniowych. Tam też znalazł się długo poszukiwany wokalista. Ostatni brakujący element układanki zapełnił Greg Toma, który „pół żartem, pół serio” nagrał wokale do zarejestrowanej muzyki. Okazało się, że jego głos świetnie komponuje się z twórczością RC. Od tego momentu już w pełnym składzie, zespół pracuje nad oficjalnym wydaniem płyty, która już wkrótce ujrzy światło dzienne.

Uwaga Na Jeże – zespół powstał w 2008 roku, początkowo pod nazwą Awaits, którego założycielem był Bartek Kisała (gitara). Mimo licznych koncertów w zespole ciągle następowały zmiany personalne. Sytuacje udało się ustabilizować pod koniec 2010 roku, kiedy to stery przejął Grzegorz Dzierwa (bas). Jak sami twierdzą – Gramy teraz w grupie przyjaciół szanujących swoje gusta muzyczne i profesjonalne podchodzących do muzyki z pełnym przygotowaniem muzycznym i profesjonalizmem scenicznym. Wokalistka Kasia Jurek to urodzona rockmenka z mocnym i wyrazistym głosem i wrażliwością oraz dużym doświadczeniem scenicznym przez ostatnie jedenaście lat zajmująca pierwsze miejsca w przeglądach i konkursach wokalnych. Muzyka zespołu to mieszanka w stylu bigbit, rock & blues i elementy jazzu. Grupa ma za sobą dużo koncertów charytatywnych i promocyjnych. Skład uzupełniają: Mateusz Wyczesany (perkusja) oraz Łukasz Chmiel (klawisze). (MAK/materiały prasowe)

KULTURA Be: Rusty Cage, Uwaga Na Jeże
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury
7 września 2012 r.
Start: godzina 19:00
Bilety: 10 złotych
(przedsprzedaż od 29 sierpnia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.