Garsi kończą pracę nad drugim albumem

„Gruzy absolutu, rewizja symboli” będzie drugim, po zeszłorocznym, zauważonym przez niezależne media „Gdzie akcja rozwija się”, albumem post-hardcorowego zespołu Gars (lub G.A.R.S.) z Trójmiasta.

Poprzednia płyta (której posłuchać można tutaj) wywołała skrajne reakcje wśród krytyków i zwiększyła frekwencję na koncertach zespołu. Chwalono ich za niezwykłe przejścia od złowieszczego spokoju do riffowej erupcji, melodyjność, konsekwentną własną drogę muzyczną, przestrzeń w kompozycjach i za dobre, emocjonalne polskie teksty. Jednocześnie ganiono za dosłowność tych tekstów, monotonność i nie do końca dopracowane brzmienie (sprawdź recenzję na łamach AxunArts). Płytę promowały dwa teledyski.

Okładka płyty „Gruzy absolutu, rewizja symboli”

Na nowej płycie Garsi robią krok naprzód. Jest to osiem numerów układających się w koncept album o dramacie człowieka w trakcie konfliktowych sytuacji. Muzycznie „Gruzy absolutu, rewizja symboli” to pójście w nieco wolniejszą, ciemniejszą stronę, z większym ciężarem, mocno osadzoną sekcją i rozjeżdżającymi się noisowo gitarami, co tworzy gęstą, duszną atmosferę.

Trójmiejscy muzycy nie bali się zaprosić do współpracy przy nagraniach tak różnych osób, jak Konrad Siedlecki z Radia Bagdad, Marzena Drzeżdżon z Empire, Asia Kucharska z Kiev Office czy Krzysztof Jakub Szwarc z zespołu Nieszksypczrze, który dograł niezwykłe partie altówki. Odrobili lekcję ze znajomości takich zespołów, jak Amen Ra czy Neurosis. Wciąż słychać u nich echa fascynacji francuską sceną screamo z Le pre je ou souis mort i Daitro na czele.

Zespół G.A.R.S.

Tym co wyróżnia nową płytę Garsów jest osiągnięte brzmienie. Klasyczne gitary i wzmacniacze, minimalna ilość efektów i postprodukcji sprawiły, że Garsi w 2012 roku brzmią żywcem jak z lat 90. To też pewnie sprawiło, że miksów płyty podjął się twórca brzmienia Nirvany, Skin Yard czy Mudhoney – Jack Endino. W tym momencie one właśnie trwają… Premiera przewidywana jest na listopad 2012 roku. Płytę wyda No Sanctuary Records. AxunArts objęło patronat nad wydawnictwem. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.