Zapowiedź: VI edycja festiwalu im. Pawła Bergera (31.08 – 01.09.2012 r., Kalisz)

W ostatni weekend wakacji, 31.08-01.09, w Kaliszu odbędzie się już po raz szósty Festiwal im. Pawła Bergera – zmarłego tragicznie klawiszowca i współzałożyciela zespołu Dżem. Gwiazdami imprezy będą The Blues Brothers Band i Planet Of The Abts.

Jak co roku patronat artystyczny nad Festiwalem sprawuje legenda polskiego blues rocka – zespół Dżem, który wystąpi drugiego dnia festiwalu. VI edycja imprezy w Kalisz Arena jest absolutnie wyjątkowa – pierwszy raz w historii potrwa dwa dni i pierwszy raz wystąpią na niej zagraniczne gwiazdy. Nad Prosnę przyjadą w tym roku Amerykanie z oryginalnego The Blues Brothers Band oraz Planet of the Abts. Polskę reprezentować będzie: Quidam, ubiegłoroczny zwycięzca Damian Ukeje z zespołem Fat Belly Family oraz oczywiście Dżem. Wszystkie koncerty odbywać się będą w hali Kalisz Arena. Podobnie jak w ubiegłym roku na scenie festiwalowej zobaczymy Filharmonię Kaliską, która wykona utwory z różnych gatunków muzycznych od rapu po metal. Będą m.in. klasyki takich zespołów, jak Metallica, Lynyrd Skynyrd, Deep Purple czy Led Zeppelin.

The Blues Brother Band

Pierwszego dnia odbędzie się również konkurs zespołów, którego laureaci będą mogli wystąpić na scenie obok gwiazd festiwalu. Tegoroczne Jury w składzie: honorowa przewodnicząca jury Mira Siewiera (córka Pawła Bergera), Marta Mielcarek (przewodnicząca jury, teatrolog, muzyk), Jerzy Styczyński (Dżem), Piotr Krysiak (redaktor naczelny Radia Centrum) i Paweł Michaliszyn (dyrektor artystyczny Festiwalu), zakwalifikowało do konkursu następujące zespoły:

Arek „Skaza” Band (Warszawa)
Back To The Ocean (Warszawa)
Bez Protekcji (Działdowo)
TheBl Blues Band (Łomża)
Tomek Olszanowski Band (Kalisz)
The Purple Onions (Kalisz)
The Skys (Wilno)
Zuza Nagiel (Zgierz)

Oprócz konkursu kapel w ramach imprezy zorganizowane zostaną warsztaty muzyczne. Zajęcia odbywać się będą w godzinach przedpołudniowych podczas trwania Festiwalu w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu ul. Fabryczna 13-15.

PROGRAM FESTIWALU
I dzień Festiwalu (31.08)
13:00 – przesłuchania zespołów, które zakwalifikowały się do Festiwalu na podstawie przesłanych materiałów demo
19:00 – ogłoszenie wyników Festiwalu i wręczenie nagród, występy laureatów, koncert zdobywcy 1. miejsca w poprzedniej edycji (Fat Belly Family), koncert Filharmonii Kaliskiej, koncert zespołu Quidam

II dzień Festiwalu (01.09)
19:00 – koncert zespołu Dżem, Planet of The Abts i The Blues Brothers Band

Planet of The Abts

Bilet na pierwszy dzień w przedsprzedaży będzie kosztował 15 złotych, w dniu koncertu 20 złotych; na drugi dzień 50 złotych, w dzień koncertu 60 złotych. Wejściówki można nabyć za pośrednictwem strony internetowej http://www.ticketpro.pl, w Media Markt, Empiku oraz kasach OSRiR przy ul. Łódzkiej i hali Kalisz Arena. Wstęp na przesłuchania konkursowe jest bezpłatny. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.