Oryginał vs Cover #69: Jesteśmy na wczasach

Wojciech Młynarski – dzisiaj postać stojąca może trochę na uboczu, jednak wciąż bardzo interesująca i godna naszej uwagi. Artysta ten pod koniec lat 60. napisał ponadczasowy przebój, który nuciło już kilka pokoleń Polaków. „Jesteśmy na wczasach” doczekało się także kilku przeróbek. Jedną z nich prezentuję w dzisiejszej odsłonie cyklu Oryginał vs Cover.

Wojciech Młynarski – poeta, reżyser, wykonawca piosenki autorskiej, a także satyryk i artysta kabaretowy – debiutował solowym albumem w 1967 roku. Płyta zatytułowana „Wojciech Młynarski śpiewa swoje piosenki” zawierała w sumie czternaście utworów z pograniczna poezji śpiewanej i piosenki kabaretowej. Największym przebojem, jaki znalazł się na krążku, okazała się kompozycja „Jesteśmy na wczasach”. Piosenka nagrodzona została na V Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który odbył się w 1967 roku. Do dzisiaj utwór ten pozostaje największym hitem w repertuarze Młynarskiego.

Młynarski Plays Młynarski to projekt powstały z inicjatywy syna Wojciecha Młynarskiego – Janka – którego członkami są m.in. Gaba Kulka, Piotr Zabrodzki, Natalia Grosiak, Kuba Galiński, Marian Wróblewski i Wojtek Traczyk. W październiku 2010 roku, w rezultacie działań całej grupy, do sklepów trafił album „Rebeka nie zejdzie dziś na kolację”. Płyta to równocześnie hołd złożony wielkiemu artyście, jakim bez wątpienia jest Wojciech Młynarski, a także zupełnie nowe spojrzenie na jego twórczość. Na krążku znalazł się m.in. cover piosenki „Jesteśmy na wczasach” w wykonaniu Gaby Kulki. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.