Gold Song #124: Where Do You Go

Zaczęły się wakacje, stąd też pomysł, aby w najbliższym czasie w cotygodniowym cyklu Gold Song prezentować utwory, które w minionych latach zasłużyły sobie na miano letnich przebojów. Dzisiaj pora na „Where Do You Go”.

W latach 90. popularnym nurtem muzycznym w Europie (ale nie tylko) był eurodance. Jego przedstawicielami było trzech amerykańskich muzyków: Marty Cintron i bliźniacy Ariel i Gabriel Hernándezowie, którzy działali pod nazwą No Mercy. Co ciekawe, grupa No Mercy nie powstała z inicjatywy któregoś z wymienionych w zdaniu wcześniejszym panów. Pomysłodawcą projektu był niemiecki producent Frank Farian, który w słonecznym Miami namówił wokalistów do wspólnego grania.

No Mercy (foto: last.fm)

Prezentowany dzisiaj w ramach cyklu Gold Song utwór „Where Do You Go” to drugi w historii zespołu singiel, ale pierwszy pochodzący z debiutanckiego albumu grupy. Płyta zatytułowana po prostu „No Mercy” trafiła do sprzedaży za oceanem kilka miesięcy po premierze singla – w październiku 1996 roku. Popularność prezentowanego w okresie letnim w rozgłośniach radiowych i telewizji muzycznej nagrania sprawiła, że płyta w kilku europejskich krajach oraz Kanadzie i Australii osiągnęła status pojedynczej lub podwójnej platyny. A co z listami przebojów? Piąta pozycja na Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych, druga w Wielkiej Brytanii i Australii, trzecia w Niemczech, do tego numer jeden w Danii i Irlandii. Hit lata 1996 roku. (MAK)

1 komentarz

  1. Paput pisze:

    klasyk! miałem wtedy 10 lat!

    Polubienie

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.