Koncert: Imagination Quartet w warszawskiej Dobranocce

Już 5 lipca w warszawskim klubie Dobranocka swój Wakacyjny Koncert Jazzowy zagra zespołu Imagination Quartet. Podczas występu grupa zaprezentuje materiał z ubiegłorocznego materiału oraz premierowe nagrania.

Imagination Quartet to ekspresyjny projekt muzyczny zainicjowany w 2009 roku, charakteryzujący się nieokiełznaną energią, która swoje źródło ma w nieograniczonej kreatywnej wyobraźni grupy młodych artystów. Choć wyraźnie oparta na klasycznej jazzowej estetyce, nie pozwala łatwo zamknąć się w muzycznych standardach i pułapce oczekiwań. Czerpiąc pełnymi garściami z muzyki improwizowanej i eksperymentalnej, a także z klimatów rockowych, zespół prezentuje jazz energetyczny, uderzający swoją pasją i bezpośredniością, a także zaskakujący muzycznymi humorystycznymi zaczepkami.

W 2011 roku zespół oddał w ręce słuchaczy swój debiutancki album zatytułowany po prostu „Imagination Quartet”. Recenzja płyty, która jest niejako podsumowaniem działalności zespołu założonego w 2009 roku, dostępna jest tutaj. Podczas lipcowego koncertu w klubie Dobranocka z pewnością nie zabraknie utworów z niej pochodzących oraz zupełnie nowych nagrań. (MAK)

Imagination Quartet
Klub Dobranocka (Warszawa, ul. Smolna 40)
5 lipca 2012 r.
Start: godzina 21:00
Bilety: 10 złotych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.