Polecane płyty (13.05.2012)

Polecana trójka na najbliższy tydzień to: Mikromusic „Mikromusic w eterze”, Rufus Wainwright „Out of the Game” oraz June „July Stars”. Są to płyty, obok których nie możecie przejść obojętnie. I nie jest ważne, czy na co dzień słuchacie techno, klasyki czy popu. Jeśli doceniacie wartościową muzykę, powinniście znać te krążki.

Mikromusic „Mikromusic w eterze”
„Mikromusic w eterze” to pierwszy album koncertowy, zawierający płytę audio i video, wydany z okazji dziesięciolecia zespołu. To klimatyczny zapis koncertu, wypełniony jazzowymi improwizacjami i energią charakterystyczną dla występów granych na żywo. Materiał został zarejestrowany we wrocławskim klubie Eter, przy pełnej sali fanów. Duże zbliżenia kamer sprawiają, że widz ma poczucie przebywania z zespołem na jednej scenie. Płyty – „DVD w obrazku” i „CD w głośniku” zawierają w dużej części piosenki z ostatniego albumu Mikromusic „Sova”. Poza tym możemy usłyszeć starsze utwory, które zespół zagrał pierwszy raz po długiej przerwie. Co ważne – kilka z nich doczekało się muzycznego liftingu. (źródło: Merlin.pl)

June „July Stars”
„July Stars” to drugi album zespołu June. Pierwszy krążek „July” zawiera piętnaście autorskich kompozycji, których nie sposób włożyć do jednej szuflady. Są odzwierciedleniem bardzo szerokiego spektrum zainteresowań członków tego tria. Zderzenie ich osobowości daje specjalną mieszankę. Panowie mają ten dar i otaczają ów niezwykły wachlarz muzyczny spójną myślą, przez co całości słucha się jako znakomicie opowiedzianej, większej historii. June to także cenieni producenci muzyczni, użyczający talentów wielu znakomitym artystom. Dowodem na to niech będzie przyjęcie zaproszenia do udziału w płycie „Stars” przez takie osobistości, jak: Ula Dudziak, Kayah, Katarzyna Nosowska, Ania Dąbrowka, Aga Zaryan, Mika Urbaniak, Marcelina, Andrzej Dąbrowski, Patrycja Gola, Stub Born, Black Ice. To właśnie te, bardzo udane, kooperacje wypełniają drugą część wydawnictwa. (źródło: Merlin.pl)

Rufus Wainwright „Out of the Game”
„Out of the Game” to już siódmy album w karierze tego utalentowanego Kanadyjczyka. Produkcją albumu zajął się Mark Ronson współpracujący wcześniej m.in. z Amy Winehouse, a gościnnie na płycie pojawiają się: Sean Lennon, Miike Snow i gitarzysta Yeah Yeah Yeahs – Nick Zinner. (źródło: Universal Music Polska)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.