Mango Collective laureatami STUK FAMA 2012!

Kilka dni temu, dokładnie 29 kwietnia, w Krakowie odbył się Wielki Finał przeglądu Studenckich Talentów Uczelni Krakowskich. W trakcie koncertu wyłoniono reprezentantów Małopolski, który już niedługo wezmą udział w Międzynarodowym Kampusie Artystycznym w Świnoujściu.

W Wielkim Finale wystąpili: grupa Petite Illusion (alternatywa), grupa Czteropak (rock), Dominik Plebanek (gitara akustyczna), dobrze znana z łam AxunArts grupa Mango Collective (hip-hop) oraz Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą (piosenka kabaretowa).

Jury ex aequo pierwszą nagrodą wyróżnić postanowiło Sekcję Muzyczną oraz, ku uciesze AxunArts, tarnowski zespół Mango Collective. Oba zespoły w nagrodę reprezentować będą województwo małopolskie na 42. Międzynarodowym Kampusie Artystycznym, który już w sierpniu odbędzie się w Świnoujściu. Poniżej fragmenty występów laureatów konkursu.

Przegląd STUK, czyli Studenckich Talentów Uczelni Krakowskich, którego finał miał miejsce 29 kwietnia w Teatrze Groteska, miał na celu wyłonienie najbardziej kreatywnych i utalentowanych grup teatralnych, muzycznych, kabaretowych w Krakowie. W przeglądzie wziąć udział mogli studenci krakowskich uczelni publicznych i prywatnych – grupy artystyczne, a także soliści.

Na koniec trochę prywaty. Laureatom małopolskiego finału gratuluję, a grupie Mango Collective dodatkowo życzę szczęścia w Świnoujściu. Wierzę, że przywieziecie stamtąd wiele cennego doświadczenia i nowe kontakty, które pozwolą Wam wydać, tak długo wyczekiwany (zapewne nie tylko przeze mnie), nowy album.

Szersza relacja z wydarzenia dostępna jest na łamach serwisu kulturawkrakowie.pl. (MAK)

Patryk „Dziunek” Wroński z Mango Collective

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.