Patronat/zapowiedź: Aleksandra & The Belgian Sweets „The Sky is on Fire”

Aleksandra & The Belgian Sweets powracają z nowym albumem. Płyta zatytułowana „The Sky is on Fire”, która dedykowana będzie poetce Halinie Poświatowskiej, trafi do sprzedaży już 14 maja.

Aleksandra z zespołem The Belgian Sweets wydała swój debiutancki album „Island Girl” w 2008 roku. Od tego czasu zespół zagrał z sukcesem kilkanaście prestiżowych koncertów w salach Europy: Ronnie Scott’s Bar, National Theatre, Barbican Centre, London Jazz Festival w Londynie czy też The Music Village i Parlament Europejski w Brukseli. Krążek „Island Girl” zdobył znakomite recenzje w Europie i w Polsce, a zespół, oprócz koncertów dla międzynarodowej publiczności, pracował intensywnie nad swoją drugą płytą.

Okładka płyty „The Sky is on Fire”

Sesje nagraniowe „The Sky is on Fire” odbyły się w sierpniu 2009 i 2010 roku. Płyta dedykowana będzie Halinie Poświatowskiej – na krążku znalazło się aż sześć wierszy tej znakomitej polskiej poetki. Na płycie znajdzie sie w sumie dziesięć premierowych utworów. Poniżej pełna lista piosenek, jakie znajdą się na albumie.

1. „The Sky is on Fire / Niebo płonie”
2. „Stay / Zostań”
3. „Last Sunday / Ostatnia niedziela”
4. „Little Piano”
5. „Universe”
6. „Honeycomb / W plastrze miodu”
7. „So Close / Tak blisko”
8. „I Invoke Your Hands with a Smile / Uśmiechem wołam”
9. „7th Heaven / Siódme niebo”
10. „Moje kolana ustępujące”

– Na płycie zatytułowanej „The Sky is on Fire” znajduje się dziesięć utworów, w tym sześć z tekstami wierszy Haliny Poświatowskiej – mówi Aleksandra. – Z jej twórczości wybrałam wiersze, które są ilustratywne, mają muzyczny rytm, do których mogłam napisać melodie. Siadałam wieczorem do małego keyboardu i otwierałam antologię Poświatowskiej, muzyka do wybranych wierszy powstawała szybko. Te piosenki właściwie same się pisały. Oprócz wierszy Poświatowskiej wybrałam piękne polskie tango z lat 30. – kontynuuje wokalistka. – Płyta „The Sky is on Fire” powstawała trzy lata ponieważ proces jej dojrzewania trwał tak długo. Jest to płyta, którą nosimy głęboko w sercu. Z przyjemnością dzielimy się z Państwem naszym najnowszym albumem – kończy artystka.

Płytę promuje singiel „Moje kolana ustępujące” powstały w oparciu o wiersz Haliny Poświatowskiej.

Z nieskrywaną dumą oznajmiamy, iż AxunArts jest jednym z patronów medialnych krążka. (materiały prasowe/MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.