Patronat: Juwenalia Tarnowskie 2012 (zapowiedź/relacja z konferencji prasowej)

Rock, reggae, rap, a także salwy śmiechu i filmowe hity – tak w skrócie przedstawia się program tegorocznych Juwenaliów Tarnowskich. W imprezie, która potrwa od 17 do 19 maja, wystąpią tacy artyści, jak: Happysad, HiFi Banda oraz Małpa.

Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Tarnowskie 2012 organizowane są przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie oraz Fundację Inicjatyw Społeczno-Akademickich. – Cykl wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, to nasza propozycja dla studentów przed zbliżającą się sesją – mówi Grzegorz Sokołowski, Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ w Tarnowie. – Będzie filmowo, muzycznie i kabaretowo, nie zabraknie także imprez klubowych do białego rana – dodaje.

Konferencja prasowa (26 kwietnia 2012 r.). Od lewej: dr Józef Węglarz (prorektor ds. studenckich i dydaktyki PWSZ w Tarnowie), Grzegorz Sokołowski (przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ) oraz Marcin Nowak (koordynator ds. promocji i kontaktów z mediami)

Dlaczego w mieście, w którym działają trzy wyższe uczelnie, organizacją studenckiego święta zajmuje się wyłącznie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa? – Trudno powiedzieć, dlaczego w tym roku organizacją święta studentów zajęła się tylko PWSZ – odpowiedział na pytanie dziennikarzy doktor Józef Węglarz, prorektor ds. studenckich i dydaktyki PWSZ w Tarnowie. – Zaproszenie i oferta z naszej strony wpłynęła i to w stosownym czasie, z dużym wyprzedzeniem – kończy. Słowa te potwierdza także Grzegorz Sokołowski. – Ja ze swojej strony, pod koniec 2011 roku, wystosowałem zaproszenie do samorządów dwóch innych tarnowskich uczelni wyższych w celu wspólnej organizacji Juwenaliów. Dowiedziałem się wówczas, że uczelnie te mają w planach organizację własnych, niezależnych imprez i nie włącza się w Juwenalia Tarnowskie 2012.

W związku z powyższym, planowanie i organizację tegorocznego święta tarnowskich żaków wzięli na siebie studenci PWSZ. – Te ubiegłoroczne Juwenalia dały nam przekonanie i gwarancję, że organizatorzy z powierzonego im zadania wywiążą się znakomicie – podkreśla doktor Węglarz. Jak więc prezentuje się program imprezy?

Preludium Juwenaliów Tarnowskich 2012 będzie premiera studencka w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego. We wtorek, 8 maja, o godzinie 19:00 na Dużej Scenie będzie można zobaczyć „Trzy siostry” w reżyserii Eweliny Pietrowiak, nowej dyrektor artystycznej. Współczesna interpretacja jednej z najsłynniejszych i najczęściej granych sztuk Antoniego Czechowa, to opowieść o niezrealizowanych marzeniach, planach, „przeciekającym przez palce” życiu. Bilety dla studentów w cenie 15 złotych.

Happysad – główna muzyczna gwiazda imprezy (foto: last.fm)

Głównym wydarzeniem będzie Piknik Studencki z Festiwalem Piwa w sobotę 19 maja, który tradycyjnie odbędzie się na stadionie KS „Błękitni” przy ulicy Piłsudskiego 32. Od godziny 14:00 na studentów i mieszkańców czekać będą liczne atrakcje, m.in. paintball, byk rodeo, eurobungee. Ciekawym dodatkiem do piknikowego klimatu będzie catering oraz ogródek piwny z możliwością degustacji niszowego piwa – świeżo ważone i pochodzące z małych, polskich browarów. Dla osób nieprzepadających za smakiem goryczy serwowane będą piwa smakowe. Od godzinie 16:00 rozpocznie się muzyczną część Juwenaliów. Na początek zaprezentują się dwa zespoły, które premiery swoich płyt będę mieć właśnie w maju: Reggeneracja grający reggae, ska i fun oraz alternatywno-rockowy kwintet z żeńskim wokalem – By Million Wires. Od godzinie 18:00 na juwenaliowe scenie zapanuje hip-hop: raper Małpa z zespołu Proximite oraz HiFi Banda – czołowi reprezentanci polskiej sceny hip-hopowej. O godzinie 20:00 występ gwiazdy wieczoru zespołu Happysad, którego rockowe brzmienia będą zwieńczeniem Juwenaliów Tarnowskich.

– Zróżnicowanie muzyczne, festiwal piwa oraz liczne piknikowe atrakcje to ukłon w stronę mieszkańców miasta i regionu, których również zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach – mówi Marcin Nowak, przedstawiciel organizatorów odpowiedzialny za kontakt z mediami.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej mają bezpłatny wstęp na Piknik Studencki (19 maja), na którym odbędą się koncerty muzyczne. Na pozostałych studentów oraz osób niestudiujących czekają bilety w cenie 10 złotych (w przedsprzedaży od 4 maja w sklepie Al. Capone: Mościckiego 47, Targowa 5 oraz od 11 maja w Gemini Park na stoisku obok apteki). Wejściówki będzie można zakupić także bezpośrednio przed koncertem w kasie KS „Błękitni”.

Dzień przed Piknikiem Studenckim, w piątek, 18 maja, warto być wyspanym. Tego dnia o godzinie 19:00 odbędzie się Nocny Maraton Filmowy w Auli PWSZ (ul. Mickiewicza 8). Wstęp bezpłatny dla wszystkich. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć takich aktorów, jak: Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Clint Eastwood oraz Tom Cruise w projekcjach filmów takich, jak: „JFK”, „Gran Torino” oraz „Ostatni Samuraj”, a w przerwie darmowy poczęstunek – kawa i herbata. Dla chętnych pizza za symboliczną opłatą. Równolegle na dziedzińcu PWSZ będzie odbywać się Wielkie Grillowanie stanowiące namiastkę sobotniego Pikniku Studenckiego.

Juwenalia Tarnowskie 2012 – oficjalny plakat imprezy

W czwartek, 17 maja, o godzinie 18:00, miłośnicy dobrego humoru będą mogli wybrać się na II Juwenaliowy Przedwieczór Kabaretowy w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego, gdzie na Małej Scenie wystąpi kabaret JESTEŚ.MY z Piotrowa Trybunalskiego oraz Paweł Pałaszewski – stand-upowiec i parodysta w jednej osobie.

Bilety w śmiesznie niskiej cenie 10 złotych (5 złotych dla studentów za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej) dostępne będą w kasie tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego od poniedziałku do wtorku w godzinach 9:00-17:00.

Obok wspomnianego wyżej filmowego, muzycznego i humorystycznego akcentu, w ramach tegorocznego święta żaków w Tarnowie odbędą się również imprezy w studenckim klubie Alfa Club (ul. Staszica 3) w czwartek (17 maja) i afterparty w niedzielę po Pikniku Studenckim (19 maja).

– Tego typu imprezy uświadamiają nam, że życie studenckie to nie tylko nauka, zaliczenia i egzaminy, ale również takie właśnie akcje, które integrują całe środowisko akademickie – zakończył swoją wypowiedź, zapraszając jednocześnie do udziału w Juwenaliach, doktor Węglarz.

Patronat honorowy nad Juwenaliami Tarnowskim 2012 objął Prezydent Miasta Tarnowa oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Jednym z patronów medialnych imprezy zostało AxunArts. (materiały prasowe/MAK)

Sprawdź też:

3 uwagi do wpisu “Patronat: Juwenalia Tarnowskie 2012 (zapowiedź/relacja z konferencji prasowej)

  1. DLACZEGO NIE MA WYMIENIONEJ EKIPY NA GRUBYM CIESCIE KTORA ZAGRA W HIPHOPOWEJ CZESCI KONCERT?

    Polubienie

  2. Poinformowałem o występach wykonawców, jacy podani zostali przez organizatorów imprezy. Być może któraś ze stron nie zdaje sobie sprawy z tego, kto na koncercie tym wystąpi. Albo zespół przyjdzie i dowie się, że nie gra, albo słuchacze dostaną wykonawcę niewymienionego przez organizatorów we wszystkich programach/informacjach prasowych.

    Obiecuję zapytać o to organizatora po długim majowym weekendzie i w kolejnym komentarzu rozwiać wątpliwości.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.