Gold Song #112: Dance to the Music

Żywiołowy, energiczny, pełen optymizmu – tak najkrócej określić można utwór „Dance to the Music”, dzisiejszy Złoty Przebój.

Słucham ostatnio sporo soulu i funku z lat 60. Jedną z płyta, jakie wręcz katowałem przez przedświąteczny tydzień, był album „Dance to the Music” zespołu Sly & the Family Stone. Formacja, która założona została przez lidera Slya Stone’a w 1966 roku w San Francisco, wydała w sumie dziesięć płyt. Drugim w kolejności krążkiem, jaki trafił do słuchaczy, był materiał zatytułowany „Dance to the Music” z 1968 roku.

Sly Stone (foto: last.fm)

Płyta „Dance to the Music zawierała w sumie dziewięć kompozycji (reedycje z 1995 i 2007 roku wzbogacone zostały o kolejne nagrania). Album otwierał utwór tytułowy, który w wersji siedmiocalowego singla trafił do sprzedaży na trzy miesiące przed premierą całego materiału. Piosenka, plasując się w pierwszych dziesiątkach list przebojów w Ameryce i Wielkiej Brytanii, okazała się dużym przebojem i pierwszym znaczącym sukcesem Sly and the Family Stone. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.