OLiS: Świąteczne płyty w czołówce

… a tuż przed nimi, po tygodniu przerwy, ponownie na miejscu pierwszym płyta „21” autorstwa Adele. Do tego kilka nowości.

Drugi w dorobku album Brytyjki, który ukazał się na początku 2011 roku, awansował na pozycję lidera z drugiego miejsca, wyprzedzając przy tym dwa świąteczne krążki: „My Christmas” Andrei Bocelliego (2. lokata) oraz składankę Idą święta 5″ (już złotą, chociaż od jej premiery minęły dwa tygodnie). Co ciekawe, aktualnie w pierwszej pięćdziesiątce najlepiej sprzedających się płyt w kraju, znajdziemy aż trzy wydawnictwa sygnowane imieniem urodzonej w Londynie wokalistki. Są to, oprócz wspomnianego wcześniej materiału, debiutancka płyta „19” (34.) oraz najnowsza pozycja w dyskografii Adele – zapis koncertu w Royal Albert Hall (26.).

Ubiegłotygodniowy lider – zespół Kazik Na Żywo z krążkiem „Bar La Curva / Plamy na słońcu” – uplasował się ostatecznie na pozycji piątej. Śladu nie ma za to po płycie „7 pokus głównych” autorstwa Dody. Czyżby skończył się okres przecen?

W zestawieniu za okres 5-11.12.2011 r. znalazły się następujące nowości: Pih „Dowód rzeczowy nr 2” (11.), Rammstein „Made in Germany 1995-2011” (16.), Nightwish „Imaginaerum” (19.), składanka „Pure… Christmas” (25.), Korn „The Part of Totality” (46.) i składanka „Muzyka z serca 2012” (47.).

Aktualne notowanie OLiS dostępne jest pod tym linkiem. (MAK)

Pih z nową płytą debiutuje na OLiS-ie (foto: last.fm)

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.