Jakubowicz podsumowuje karierę

Dziś do sklepów z płytami trafia wydawnictwo wyjątkowe, bo podsumowujące karierę Martyny Jakubowicz – jednej z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki.

Martyna Jakubowicz, która przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, łączący balladową delikatność z bluesową i rockową zadziornością oraz właściwym dla lat 80. buntem, dołącza do swojej bogatej dyskografii imienny album. „Martyna Jakubowicz” to czteropłytowy box zawierający wspomnienia artystki i jej współpracowników, teksty piosenek oraz wcześniej szerzej nieznane zdjęcia z prywatnego archiwum wokalistki. Na czterech płytach znajdują się piosenki z dawno niepublikowanych albumów „Bardzo groźna księżniczka i ja” (1986 rok) i „Wschodnia wioska” (1987 rok), po raz pierwszy wydane na CD nagrania archiwalne, a także, na krążku DVD, koncert „Kołysz mnie” z 1992 roku z udziałem m.in.: Wojciecha Waglewskiego, Rafała Rękosiewicza i Mateusza Pospieszalskiego.

W serii, której wydawcą jest Agora, ukazały się do tej pory albumy podsumowujące działalność twórczą Wisławy Szymborskiej, Magdy Umer oraz zespołu 2+1. (materiały prasowe / MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.