Oryginał vs Cover #52: Another Brick In The Wall (Part II)

Punktem kulminacyjnym sobotniego finału programu „The Voice of Poland” nie było wcale ogłoszenie wyników i przyznanie laureatowi nagrody głównej. Okazało się nim coverowe wykonanie jednego z największych przebojów w historii rocka.

Myślę, że o płycie „The Wall” (1979) napisać można wiele, ale trochę nie wypada się powtarzać. Bo kto nie zna tego ponadczasowego wydawnictwa grupy Pink Floyd? Roger Waters stworzył z myślą o niej wiele przebojów, ale chyba „Another Brick In The Wall (Part II)” jest tym najpopularniejszym po dziś dzień.

W ostatnią sobotę, 10 grudnia, zakończyła się pierwsza polska edycja programu „The Voice”. Talent show, które w Stanach Zjednoczonych odniosło niespodziewany sukces, w Polsce skoncentrowane było niestety nie na uczestnikach i ich wokalnych umiejętnościach, lecz wokół jednego z jurorów i medialnej walce o usunięcie go z wizji. Jaki kraj, taki program… Finałowy odcinek przyniósł wspólne wykonanie utworu „Another Brick In The Wall (Part II)”. Śpiewali wszyscy – trenerzy (Ania Dąbrowska, Kayah, Nergal i Andrzej Piaseczny) oraz uczestnicy. Myślę, że wyszło całkiem zgrabnie. Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć w TV, sprawdźcie teraz.

W myśl jednego z wersów piosenki Floydów, nauczyciele-trenerzy show zostawiają swoich podopiecznych w spokoju. Teraz ich czas na to, by udowodnić, że są muzycznym głosem Polski. (MAK)

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.