Relacja: Gaba Kulka & Robert Rasz w Tarnowie (09.12.2011 r.)

Ósma edycja festiwalu sztuki Art Fest za nami. Wczoraj, tj. w sobotę, impreza została oficjalnie zakończona. Dzień wcześniej, w piątek 9 grudnia, w Centrum Sztuki Mościce odbył się koncert Gaby Kulki.

Lubię być pozytywnie zaskakiwany. Twórczość Gaby Kulki zawsze szanowałem, jednak nigdy wielkim fanem nie byłem. Tak naprawdę z wyjątkiem płyt z Konradem Kuczem i zespołem Baaba wydawnictwa sygnowane nazwiskiem wokalistki, jak to często zwykło się mawiać, przeszły u mnie bez najmniejszego echa. Po piątkowym koncercie raczej dalej z chęcią sięgał będę jedynie po krążki „Baaba Kulka” i „Sleepwalk”, ale jeśli nadarzy się okazja, by pójść na koncert Gaby jeszcze raz – zrobię to bez chwili zastanowienia.

W tym, aby występ udał się w stu procentach nie przeszkodziły nawet tzw. złośliwości rzeczy martwych – źle grające d na klawiaturze fortepianu udało się pokonać poprzez ominięcie jednej piosenki, a nienastrojonemu początkowo ukulele, by grało tak, jak należy, wystarczyło naciągnąć kilka strun. Gaba wespół z perkusistą Robertem Raszem, który towarzyszył jej przez większość czasu na scenie, wykonała m.in. „Laleczkę”, „Aaa”, dobrze znane „Hat, Meet Rabbit”, jeden z moich faworytów, czyli „Heard The Light” oraz „Propagandę”, która w okrojonym składzie i bez dźwięku gitary nie brzmiała już tak dobrze, jednak również mogła się podobać. Publiczności podobał się zresztą nie tylko ten jeden utwór, ale cały zestaw przygotowanych na ten wieczór piosenek. Wszak dwukrotny bis i duże brawa (chociaż bez tzw. owacji na stojąco, jakie zgotowane zostały tydzień wcześniej Czesławowi Mozilowi; relacja) nie były tylko wyrazem kurtuazji ze strony tarnowskiej widowni.

Tegoroczny Art Fest (z którego relacja już niebawem na łamach AxunArts) od strony muzycznej zakończył się więc mocnym akcentem, którego nie zatrze nawet oślepiające momentami oświetlenie, które zainstalowane zostało w sali koncertowej Centrum Sztuki w Mościcach na potrzeby rejestrowania występu przez TVP. (Mateusz „Axun” Kołodziej)

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.