Relacja: Henryk Miśkiewicz Full Drive (Tarnów, 02.11.2011 r.)

W środę, 2 listopada, w tarnowskim teatrze zainaugurowana została czwarta edycja Azoty Tarnów International Jazz Contest. Gwiazdą wieczoru był Henryk Miśkiewicz z zespołem.

Organizatorzy festiwalu za główny cel stawiają sobie prezentacje szerszej publiczności różnorodnych klimatów i stylów jazzowych w wykonaniu najwybitniejszych światowych i polskich artystów. W ramach imprezy w przeszłości przed miejscową publiką zagrali m.in. John Betsch, Ed Schuller, Jarosław Śmietana, Adam Pierończyk, Krystyna Stańko i Piotr Baron. Co warte zauważenia, całej imprezie towarzyszą, dedykowane młodzieży, warsztaty muzyczne oraz konkurs dla debiutujących muzyków, w którego jury zasiadają gwiazdy festiwalu. Tegoroczną imprezę rozpoczął koncert scenicznego projektu Henryka MiśkiewiczaFull Drive.

Na deskach teatru, obok grającego na saksofonie lidera grupy, pojawili się także: basista Robert Kubiszyn, gitarzysta Marek Napiórkowski oraz zasiadający za perkusją Michał Dąbrówka. Towarzystwo, jak widać, zacne – nie zdziwił więc fakt, że sam koncert również utrzymany był na wysokim poziomie. Repertuar poddany dobrej selekcji – od autorskich kompozycji Miśkiewicza oraz Napiórkowskiego, aż po odświeżonego, przerobionego na jazzową nutę Ludwiga van Beethovena. Występ zespołu złożonego z tak wybitnych osobistości, nie mógł nie zawierać fragmentów solowych. Artyści takowymi momentami raz po raz zasypywali publiczność, a w czynności tej dominował Marek Napiórkowski. Jako fan gitarzysty, śmiało mogę powiedzieć, że dobrze było posłuchać na żywo partii gitarowych chociażby z utworu „Vietato Fumare”. Swoje zrobili również w tym temacie Kubiszyn i Dąbrówka (szczególnie mogła się podobać druga solowa partia perkusisty). Wszystko to, dodajmy, zrobione zostało z wielkim luzem, dystansem do rzeczywistości, uśmiechem na twarzy i profesjonalizmem, za co wypełniona praktycznie do ostatniego miejsca sala odwdzięczyła się dużymi owacjami.

4th Azoty Tarnów International Jazz Contest potrwa do soboty, 5 listopada. W ramach festiwalu wystąpią jeszcze m.in. Billy Harper ze swoim kwintetem, Grażyna Łobaszewska oraz Jan Ptaszyn Wróblewski, który jest honorowy patronem artystyczny całego przedsięwzięcia. (Mateusz „Axun” Kołodziej)

FOTORELACJA

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.