Zapowiedź: Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha

Już 31 października w tarnowskim teatrze odbędzie się 18. edycja Zaduszek Dżemowych Wojtka Klicha – imprezy, której ideą jest wspomnienie tych muzyków, którzy odeszli, lecz ich twórczość wciąż jest żywa.

Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha, jedna z najbardziej pożądanych imprez cyklicznych w Tarnowie, w tym roku wkroczy w dorosłość. Niezwykły klimat, jesienna nostalgia, a może po prostu potrzeba wspólnych wspomnień o zmarłych artystach sprawia, że Zaduszki Dżemowe w tym roku szczęśliwie będą obchodzić swoją osiemnastkę.

Zaduszki Dżemowe 2010

Popularność imprezy wciąż rośnie, o czym świadczy stale powiększające się grono jej sympatyków. Od kilku już lat zakup biletów wymaga niebywałej determinacji. W tym roku zdobycie biletów powinno być już nieco łatwiejsze, bowiem koncert odbędzie się nie w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, ale w Tarnowskim Teatrze, gdzie do dyspozycji jest aż trzykrotnie więcej miejsca. Oczywiście naturalny klimat Piwnic TCK do takich imprez nadaje się idealnie, ale tym razem Wojtek Klich postanowił koncert zarejestrować na żywo, a to wymaga już spełnienia odpowiednich warunków technicznych. To tylko niektóre powody, z jakich tegoroczne Zaduszki zapowiadają się szczególnie, zgodnie z wieloletnią tradycją, również tym razem możemy liczyć na wyjątkowych gości. Kto zawita do Tarnowa w tym roku? Jak na ten moment organizatorzy nie zdradzają nam tej tajemnicy.

Pomysł na Zaduszki Dżemowe narodził w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla – lidera grupy Dżem, był to rok 1994. W hołdzie Riedlowi w Tarnowskim Centrum Kultury zorganizowano pierwszy koncert. Od tamtej pory impreza stała się corocznym kultowym wydarzeniem muzycznym Tarnowa, które każdego roku przybiera nowego charakteru. Każda edycja wywołuje niezwykłe emocje i wspomnienia o zmarłych muzyków. Słuchając utworów nieżyjących artystów, granych na żywo, można poczuć, jak bardzo bliskie jest to, co po nich zostało.

Na przestrzeni siedemnastu lat, na zaproszenie Wojtka Klicha, podczas Zaduszek Dżemowych swoją obecność zaznaczyli m.in.: Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof „Zalef” Zalewski, Jacek Dewódzki (Dżem), Piotr Lubertowicz, Maciej Maleńczuk, Liam McMurray (Irlandia), Robert Lubera i Jean Lubera.

Wszystkim, którzy nie mieli okazji uczestniczyć jeszcze w Zaduszkach Dżemowych organizowanych przez Wojciecha Klicha, proponujemy naszą relację z ubiegłorocznej imprezy: relacja, fotorelacja. (materiały TCK/MAK)

Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha
Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego (ul. Mickiewicza 4)
31 października 2011 r.
Start: godzina 20:00
Bilety: 35 zł (do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury – Rynek 5)
Uwaga! Jednorazowo można kupić maksymalnie 6 biletów!

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.