Aga Zaryan feat. Grzegorz Turnau – „To jedno” (video)

Do sprzedaży trafiła kolejna płyta Agi Zaryan. Album zatytułowany „Księga olśnień” promuje teledysk nakręcony do utworu „To jedno”, w którym gościnnie usłyszeć możemy Grzegorza Turnaua.

„Księga olśnień” to polskojęzyczna wersja krążka „A Book of Luminous Things”, który ukazał się kilka miesięcy temu. Na materiał złożyło się dwanaście utworów, dla których podstawę stanowiły wiersze Czesława Miłosza oraz jego ulubionych poetek: Anny Świrszczyńskiej, Jane Hiershfield i Denise Levertov. Poniżej teledysk do utworu „To jedno”.

Przypomnijmy, że anglojęzyczną wersję płyty promował teledysk nakręcono również do piosenki opartej na wierszu „To jedno” (obejrzyj: „This Only”). Wówczas w całości wykonała go sama Zaryan. Oba albumy (polsko- i anglojęzyczny) wpisują się w obchody przypadającej właśnie setnej rocznicy urodzin Miłosza. Płyty objęte zostały patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ukazały się w katalogu amerykańskiej firmy fonograficznej Blue Note.

Kilka słów o płycie „A Book of Luminous Things” opublikowaliśmy w ramach cyklu Krótka piłka: Czesław Miłosz śpiewająco. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.