Legendy i muzyczni debiutanci na jednej scenie

Między 20-23 października we Wrocławiu odbędzie się trzecia edycja festiwalu Wrocławski Sound prezentującego muzyczne osiągnięcia twórców związanych z miastem Wrocław i integrującego lokalne środowisko artystyczne.

Tegoroczna edycja przeglądu będzie wyjątkowa: na jednej scenie wystąpią obok siebie doskonale już znani i cenieni artyści oraz dopiero początkujące, stawiające pierwsze kroki w branży muzycznej zespoły. Wspólnym mianownikiem ich koncertów pozostanie jednak niezmiennie Wrocław i dobra muzyka.

Trochę historii
Wrocławski Sound narodził się trzy lata temu z myślą o artystach tworzących w ramach zjawiska, które dzięki swej oryginalności nazwane zostało wrocławską, niezależną sceną muzyczną. Tegoroczna, trzecia edycja imprezy jak najbardziej wpisze się w tę ideę i będzie ją kontynuować. – Ponownie udało się nam zaprosić kilkunastu znakomitych wrocławskich artystów, którzy na kilka dni zawładną przestrzenią Impartu – opowiada Tomek Lektarski z Lionstage, Dyrektor Programowy i Artystyczny przeglądu. – Przygotowując program tegorocznej imprezy najważniejsza była dla mnie możliwość zaprezentowania szerokiego i różnorodnego spektrum wrocławskiej sceny muzycznej. Selekcja nie była wcale łatwa, gdyż Dolny Śląsk jest niezwykle bogaty w interesujących artystów – dodaje Lektarski. – To dla nas szalenie ważna impreza. Przede wszystkim dlatego, że pozwala w kilkudniowym maratonie przyjrzeć się temu, co się w ciągu roku na dolnośląskiej scenie muzycznej zmieniło – komentuje z kolei Anna Wołek, dyrektor Centrum Sztuki Impart, w którym tradycyjnie odbędzie się przegląd.

Legendy i debiutanci na jednej scenie
Wrocławski Sound bogaty będzie w występy dawno niesłyszanych, acz dobrze znanych i cenionych wrocławskich zespołów i artystów. Legendarna Formacja Chłopięca Legitymacje (na zdjęciu poniżej) – jedyny przedstawiciel muzycznego stylu bajabongo na świecie, zagra po latach scenicznej nieobecności. Specjalnie na przegląd Marcel Arp reaktywuje zespół Matplaneta, który wystąpi w oryginalnym, pierwotnym składzie wraz z zaproszonymi gośćmi. Aktorsko-muzyczne show przygotowuje Bartosz Porczyk – wybitny aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, który rok temu debiutował fonograficznie albumem „Sprawca”. Projekt Gliniane Pieśni zaprezentuje zespół pod przewodnictwem czołowego wrocławskiego artysty i kreatora kultury Michała Litwińca, znanego m.in. z prężnie działającego klubu Kalambur. Gościem specjalnym Wrocławskiego Soundu będzie zachwycająca wokalistka Maria Payne, która wystąpi z Fat Burning Step – wyśmienitym dubstepowym składem, od kilku lat konsekwentnie realizującym projekt Eklektik Session, o którym coraz głośniej w polskiej i zagranicznej branży muzycznej.

Legitymacje

Nowością w tym roku jest zorganizowany po raz pierwszy konkurs pod hasłem Młody Wrocław, który zaadresowany został do młodych zespołów muzycznych z Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Do drugiego etapu, czyli występu na scenie w pierwszym dniu przeglądu, zakwalifikowało się pięć składów: eksperymentalno-elektroniczny Der Slapstick, fuzja soulu, funku, elektroniki i jazzu czyli Funk’n’Tronic, gbTrio – poezja śpiewana w wykonaniu akustycznego trio, alternatywnie rockujący i jazzujący Robot House oraz burzliwa, rockowa kapela This Great End. Zwycięzcę konkursu wyłoni głosowanie publiczności zgromadzonej tego dnia w CS Impart, a główną nagrodę stanowić będzie przechodni puchar. Dodatkowo zwycięski zespół zagra support przed koncertem galowym „Breslau” Igora Boxxa, zamykającym tegoroczną edycję imprezy.

Różnorodność muzyczna w cenie
Przegląd Wrocławski Sound po raz kolejny zaprezentuje zatem szerokie i różnorodne spektrum lokalnej sceny muzycznej. Podczas kilkudniowej imprezy dominować będzie nu-jazz, alternatywa, elektronika i fussion, czyli brzmienia, które uczyniły wrocławską scenę wyrazistą i niepowtarzalną. Nie zabraknie także bluesa, popu czy rocka, bowiem przegląd już od trzech lat z powodzeniem jednoczy całe środowisko artystyczne Wrocławia i prezentuje muzyczne odkrycia niezależnie od gatunku, wieku i twórczego stażu biorących w nim udział artystów.

Poniżej program 3. Przeglądu Wrocławski Sound, który w dniach 20-23 października 2011 miał będzie miejsce w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu (ul. Mazowiecka 17).

20 października, start godz. 19:00
Konkurs Młody Wrocław:
19:00 Funk’n’Tronic
19:45 This Great End
20:30 gbTrio
21:15 Robot House
22:00 Der Slapstick

21 października 2011, start godz. 18:00
18:00 Zgas
19:00 Gliniane Pieśni
20:00 Las Rzeczy
21:00 Bartosz Porczyk
22:00 Sinusoidal
23:00 Legitymacje

22 października 2011, start godz. 18:00
18:00 Kasia Mirowska – Liquid Love
19:00 Alicja Janosz
20:00 Fat Burning Step
21:00 Kormorany
22:00 Matplaneta
23:00 Kariera

23 października 2011, start godz. 19:30
Koncert Galowy: Igor Boxx „Breslau” & VJ Spectribe, Mazzoll, Magierski
(support: zwycięzca konkursu Młody Wrocław)

Bilety i karnety:
* wstęp na koncerty w dniu 20.10 (konkurs Młody Wrocław) – bezpłatny;
* bilet jednodniowy (21.10 lub 22.10) – 30 zł;
* bilet jednodniowy na Koncert Galowy (23.10) – 15 zł;
* karnet dwudniowy (21-22.10) – 50 zł;
* karnet trzydniowy (21-23.10) – 65 zł.

Rezerwacja biletów: rezerwacje@impart.art.pl, nr tel.: 71 341 94 32. Sprzedaż wejściówek odbywa się w: CS Impart, salonach Empik i Media Markt, sklepie muzycznym De’Molika (ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław) oraz we wszystkich punktach sprzedaży sieci Eventim, na stronie http://www.eventim.pl i http://www.biletin.pl.(materiały prasowe / MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.