Napiórkowski ze swoim trio już w październiku

Nazwali nas już napiórkoholikami, więc nic dziwnego, że publikacja tego newsa sprawia nam ogromną przyjemność. Nowa płyta Marka Napiórkowskiego trafi do sprzedaży już na początku października.

Album „KonKubiNap” nagrany został wspólnie z Robertem Kubiszynem (bas) i Cezarym Konradem (instrumenty perkusyjne), i sygnowany nazwą Marek Napiórkowski Trio trafi do słuchaczy 7 października.

Zapowiadana płyta będzie kolejnym autorskim materiałem w dyskografii Napiórkowskiego. Wcześniej ukazały się dwa krążki gitarzysty: „NAP” z 2005 roku oraz „Wolno” z 2007 roku. Pierwszy z wymienionych nominowany został w 2005 roku do nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku, a sam artysta otrzymał nominację w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.

Okładka płyty „KonKubiNap”

Marek Napiórkowski pochodzi z Jeleniej Góry, gdzie przyszedł na świat w 1969 roku. Jest jednym z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych i kompozytorów. Jako muzyk brał udział w nagraniu ponad stu płyt, współpracując przy tym z takimi sławami, jak: Grzegorz Turnau, Mino Cinelu, Adam Holzman, Anna Maria Jopek, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Jan „Ptaszyn” Wróblewski.

Artysta prowadzi własny zespół oraz jest współliderem formacji Funky Groove. W ankiecie Jazz Top czytelników branżowego pisma „Jazz Forum” grupa ta dwukrotnie został wybrany elektryczną grupą roku, a sam Marek Napiórkowski od kilku lat znajduje się w czołówce w kategorii gitary.

Marek Napiórkowski

Muzyk obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Krzysztofem Ścierańskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Dorotą Miśkiewicz, Adamem Sztabą i jego orkiestrą, Funky Groove oraz własnym zespołem. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.