Festiwal ku pamięci Grzegorza Ciechowskiego

W dniach 26-28 sierpnia 2011 roku w Tczewie odbędzie się Festiwal Grzegorza Ciechowskiego. W ramach imprezy o interpretacje utworów lidera Republiki pokusza się m.in. Tomasz Makowiecki, Paulina Przybysz i Roman Puchowski.

W ramach festiwalu przez trzy kolejne dni sierpnia w Tczewie będzie mieć miejsce szereg imprez kulturalnych, których tematyką przewodnią będzie twórczość Ciechowskiego oraz zespołu Republika. W pierwszy dzień, 26 sierpnia (piątek) od godziny 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły (ul. 30 Stycznia 4) odbędzie się wernisaż wystawy „Pod białą flagą”. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć interdyscyplinarną prezentację fotografii i materiałów muzycznych z imprez festiwalowych odbywających się w Tczewie od 2002 roku.

Także w pierwszy dzień festiwalu, od godziny 19:30, na dziedzińcu Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły, odbędzie się koncert finałowy VI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Wokaliści z całej Polski walczyć będą o nagrodę główną prezydenta Tczewa w wysokości aż 6000 złotych. Uwieńczeniem wieczoru będzie występ Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore.

Drugiego dnia, 27 sierpnia (sobota), od godziny 19:00, również na dziedzińcu Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły, odbędzie się drugi koncert w ramach VI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Tym razem o nagrodę rywalizować będą zespoły. Całość zakończy gwiazda wieczoru – znany z programu „X Factor” zespołu Dziewczyny.

Pinnawela (Paulina Przybysz)

Kulminacyjnym punktem tegorocznego festiwalu ku pamięci lidera Republiki będzie niedzielny koncert w amfiteatrze w parku miejskim (ul. Kołłątaja). Od godziny 20:00 na ustawionej w parku scenie pojawią się i zaprezentują utwory autorstwa Grzegorza Ciechowskiego: Krzysztof Kiljański, Tomasz Makowiecki, Paulina Przybysz (na zdjęciu powyżej), Anna Karamon, Aleksandra Nowak, Roman Puchowski, Krzysztof Okupski i Małgorzata Szymikowska. (MAK)

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.