Luciano gwiazdą WrocLove Reggae Station

Legendarny Luciano, uznawany za jednego z najważniejszych artystów reggae, wystąpi 25 sierpnia we Wrocławiu i zainicjuje nowy cykl koncertów organizowanych pod hasłem WrocLove Reggae Station.

Artysta, podczas swojej europejskiej trasy koncertowej promującej album „Rub-a-Dub Market”, wystąpi w klubie Eter i będzie to jego jedyny koncert w tym roku w Polsce!

Na światowej muzycznej scenie Luciano zaistniał już w 1995 roku, wraz z wydaniem albumu „Where There is Life”, a jego kompozycje „Who could it be”, „Stay Away”, „It’s me again Jah” czy nagrany wspólnie z grupą Dub Syndicate „One in a Billion” wypłynęły daleko poza scenę reggae. Luciano jest wokalistą wielkiego talentu i najwyższej próby – wzorując się na twórczości m.in. Stevie Wondera, Frankie Paula czy Dennisa Browna stworzył własny, niepowtarzalny styl. Bogata dyskografia artysty, prezentuje różnorodność trendów jakich imał się od początku swojej kariery. W jego kompozycjach znajdziemy nie tylko klasyczne reggae czy modern roots, słychać w nich również wpływy soul, bluesa, muzyki afrykańskiej, a nawet jazzu.

Luciano

Luciano ma na swoim koncie m.in. nominację do Grammy oraz szereg nagród i odznaczeń za swój udział w życiu kulturalnym i społecznym. Otrzymał także order za zasługi dla rozwoju muzyki reggae na świecie. W tekstach swoich utworów odwołuje się do spraw ludzkich, często zajmuje stanowisko w dyskusji społecznej i politycznej, znane są jego troski o życie w Afryce, gdzie na walkę z AIDS przeznaczył spore fundusze. Zaanagażowane teksty oraz niesienie świadomego i pozytywnego przekazu sprawiły nadanie mu przydomka Jah Mesenjah, czyli Posłaniec Boga.

Koncerty Luciano to wielka fala energii, którą wzmaga świetny kontakt artysty z publicznością, powodując czasem prawdziwe tsunami. Znany ze swej sprawności, nie tylko wokalnej ale i fizycznej, potrafi zaskoczyć widza zachowaniem godnym bardziej sportowca niż muzyka. To prawdziwy czarny tygrys sceniczny, bywa nieprzewidywalny powodując tym samym, że każdy jego występ jest inny. Warto zaznaczyć, że koncert Luciano w Poznaniu, który odbył się w 2004 roku, do dziś uznawany jest za jedno z największych wydarzeń reggae-muzycznych w Polsce. Miejmy nadzieję, że do historii jako wyjątkowy i bardzo udany przejdzie także jego występ we Wrocławiu otwierający cykl WrocLove Reggae Station. Warto dodać, że na wrocławskiej scenie Luciano zagra w towarzystwie austriackiego zespołu Iriepathie, z którym promuje w Europie swój najnowszy krążek „Rub-a-Dub Market”.

Organizatorzy o planach następnych koncertów z cyklu WrocLove Reggae Station zdradzą niebawem.

WrocLove Reggae Station – Luciano
25.08.2011, godz. 20.00
Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

Bilety w przesprzedaży: 38 pln
W dniu koncertu: 50 pln

Bilety do nabycia w Bileterach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci http://www.biletin.pl, http://www.ticketpro.pl, http://www.eventim.pl. (materiały prasowe Lion Stage Management)

One Comment

  1. Mateusz "Axun" Kołodziej

    UWAGA! Zmiana miejsca dzisiejszego koncertu Luciano we Wrocławiu!

    Organizatorzy informują, że dzisiejszy koncert legendarnego Luciano odbędzie się jednak w klubie Łykend, a nie Eter, jak wcześniej planowano. Impreza rozpocznie się także pół godziny później, czyli o godz. 19:30. Support zagra Natural Dread Killaz.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.