Krótka piłka #100: Koncerty w ramach Zdearzeń 2011

Już w pierwszy weekend lipca w Tarnowie odbędzie się coroczne święto miasta. Tegoroczne Zdearzenia obfitować będą, jak zwykle, w wiele muzycznych akcentów. Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem jazdy.

W ramach Zdearzeń 2011 już 1 lipca (piątek) na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach wystąpi legendarny zespół Scorpions, który w styczniu ubiegłego roku ogłosił zakończenie muzycznej kariery. Aktualnie trwająca trasa koncertowa „Get Your Sting And Blackout World Tour 2010/2011” jest ostatnią w historii grupy. Pożegnanie z fanami artyści rozpoczęli w marcu 2010 roku w Pradze. W ramach serii występów, oprócz Tarnowa, legendy hard rocka odwiedzą (bądź już odwiedzili) m.in. Moskwę, Paryż, Berlin, Toronto, Los Angeles, Londyn i Bangkok. Aktualny skład zespołu tworzą: Klaus Meine, Matthias Jabs, Rudolf Schenker, James Kottak oraz urodzony w Wieliczce – Paweł Mąciwoda. Więcej o koncercie pisaliśmy już tutaj.

Zdearzenia 2011 (plakat)

W drugi dzień miejskiego święta, 2 lipca na płycie tarnowskiego Rynku odbędzie się 4. Małopolski Piknik Europejski przygotowany wspólnie z Województwem Małopolskim, którego gwiazdą będzie Zbigniew Wodecki z zespołem. Początek koncertu o godzinie 20:30. Wcześniej, od godziny 17., na scenie zaprezentują się Art Band & Sylwia Stańczyk oraz Art Band & Natalia Plichta.

W ostatni dzień Zdearzeń 2011, w niedzielę 3 lipca, również na Rynku, odbędzie się koncert z udziałem takich wykonawców jak: Kim Nowak, Abradab oraz projeku Męska Muzyka stworzonego przez Wojciecha Waglewskiego, Fisza i Emade.

Wstęp na wszystkie koncerty (z wyjątkiem występu zespołu Scorpions) jest bezpłatny. Wśród imprez towarzyszącym tegorocznym Zdearzeniom znajdziemy m.in.: Jarmark Galicyjski, pokaz MMA oraz paradę motocyklową. Więcej informacji na stronie organizatora imprezy – Tarnowskiego Centrum Kultury.

* * * * *

Zbigniew Wodecki (foto: last.fm)

Zbigniew Wodecki urodził się w 1950 roku w Krakowie. Polski piosenkarz i kompozytor, gra na skrzypcach i trąbce. Początkowo związany ze środowiskiem Piwnicy pod Baranami oraz kabaretem Anawa. W latach 60. współpracował z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. W latach 1968-1973 akompaniował Ewie Demarczyk. Autor niezapomnianych przebojów: „Chałupy Welcome To”, „Zacznij od Bacha” i „Pszczółka Maja”. Najnowszym elementem w dyskografii muzyka jest płyta „Platynowa” z 2010 roku. Przez ostatnie lata dał się poznać jako juror programu telewizyjnego „Taniec z Gwiazdami”.

Kim Nowak (foto: last.fm)

Kim Nowa to zespół tworzony przez braci Waglewskich (Fisz i Emade) oraz Michała Sobolewskiego. Grupa uformowana została w 2008 roku, a dwa lata później ukazała się debiutancka, i jak do tej pory jedyna, płyta muzyków zatytułowana po prostu „Kim Nowak”. Album klimatem nawiązuje do rockowych inspiracji poszczególnych członków grupy – od Bad Brains, przez Sonic Youth, aż po Morphine.

Abradab (foto: last.fm)

Abradab to jeden z weteranów polskiej sceny hip-hopowej, członek legendarnej już katowickiej grupy Kaliber 44. Z zespołem raper wydał trzy albumy („Księga Tajemnicza. Prolog”, „W 63 minuty dookoła świata”, „3:44”). Solową karierę Abradab rozpoczął w 2004 roku oddając w ręce fanów płytę „Czerwony album”. Ostatni, w sumie czwarty solowy projekt artysty pojawił się rok temu. Krążek zatytułowany „Abradabing” nagrany został na bitach Ostrego.

Męska Muzyka (foto: last.fm)

Męska Muzyka, czyli projekt rodzinny stworzony przez ojca i synów. Klan Waglewskich (Wojciech; Bartosz, znany jako Fisz; oraz Piotr, czyli Emade) postanowił połączyć siły dopiero wtedy, kiedy kariera młodszego pokolenia osiągnęła taki status, aby nikt nie posądzał Waglewskiego seniora o protekcję. I chociaż lider Voo Voo pomagał Fiszowy chociażby przy płycie „Na wylot”, to dopiero album „Męska Muzyka” (premiera na początku 2008 roku; sprawdź naszą recenzję) jest pełnoprawną, wspólną produkcją całej trójki.

Mateusz „Axun” Kołodziej / materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.