Krótka piłka #98: „Let Them Talk”, „Back In Town” (recenzje)

W dzisiejszej Krótkiej piłce prezentujemy krótkie recenzje dwóch płyt: „Let Them Talk” i „Back In Town”. Zapraszamy.

Hugh Laurie „Let Them Talk”
Hugh Laurie, serialowy Doktor House, był już pisarzem (książka „Sprzedawca broni”, na podstawie której nakręcono film z Nicolasem Cagem), a teraz zapragnął wydać płytę. Postąpił całkiem słusznie. „Let Them Talk” utrzymane jest w konwencji starej szkoły bluesa i przypomina klasyki gatunku wcześniej wykonywane przez m.in. Louisa Armstronga, Raya Charlesa czy Bessie Smith. Goście – Tom Jones, Dr. Joh i Irma Thomas – zapewne mieli ratować krążek przed ewentualną muzyczną klapą, jednak nic z tego. Laurie nie potrzebuje wsparcia sławnych głów. Sam radzi sobie bardzo dobrze.

John Porter „Back In Town”
Porter, jak na rockandrollowca z krwi i kości przystało, nagrał płytę na sprzęcie dzisiaj, przez młodszych twórców, którzy gonią nowinki techniczne, zapomnianym, m.in.: rejestratorze szpulowym, lampowym wzmacniaczu i mikrofonie wyprodukowanym w czasie II wojny światowej dla samego Hitlera. Wszystko to, plus nagrywanie całego krążka na tzw. setkę, pozwoliło uzyskać świetne brzmienie całego materiału. „Back In Town” to tradycyjny rock rodem z Wysp Brytyjskich nienaznaczony komercyjnym szlifem. Tu nie ma hitów lata, piosenek, które puszczać będzie każda stacja radiowa. Jest za to muzyka i są teksty – o życiu („No More Whisky”), nadziei na lepszą przyszłość („Tired On The Way”). John Porter wrócił bez Anity, ale z płytą lepszą, niż wszystkie nagrane w duecie z partnerką.

Mateusz „Axun” Kołodziej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.