MCA wraca do zdrowia, Beastie Boys wydają nowy album

Mike D, Adrock i powracający do zdrowia MCA, czyli legendarni Beastie Boys, szykują dla nas nową płytę. Materiał zatytułowany „Hot Sauce Committee Part Two” trafi do sprzedaży już 3 maja.

O nowej płycie Beastie Boys mówiło się już od dawna. Na łamach AxunArts również wspominaliśmy o tym materiale kilka razy. Niestety, w lipcu 2009 roku z powodu choroby Adama „MCA” Yaucha (u muzyka wykryto nowotwór węzła chłonnego; info), raperzy zmuszeni zostali do zaprzestania prac w studio i przełożenia premiery krążka. Teraz, po prawie dwóch latach, nowojorczycy wracają na scenę. Album jest już ukończony i trafi do rąk fanów 3 maja.

Płytę zatytułowaną „Hot Sauce Committee Part Two” promują trzy single: „Lee Majors Come Again”, „Too Many Rappers” z gościnnym udziałem Nasa (oba wymienione utwory opublikowane zostały jeszcze w 2009 roku) oraz tegoroczny „Make Some Noise”, którego wysłuchać możecie poniżej. Na płycie, oprócz wspomnianego wcześniej Nasa, gościnnie usłyszymy także wokalistkę Santigold – autorkę bardzo dobrze przyjętego albumu „Santogold” z 2008 roku.

Na płytę „Hot Sauce Committee Part Two” trafi szesnaście premierowych kompozycji. Muzycznie materiał nawiązywał będzie do alternatywnego hip-hopu z elementami rocka i big beatu. Oto pełna tracklista albumu:

1. „Make Some Noise”
2. „Nonstop Disco Powerpack”
3. „OK”
4. „Too Many Rappers” (feat. Nas)
5. „Say It”
6. „The Bill Harper Collection”
7. „Don’t Play No Game That I Can’t Win” (feat. Santigold)
8. „Long Burn the Fire”
9. „Funky Donkey”
10. „The Larry Routine”
11. „Tadlock’s Glasses”
12. „Lee Majors Come Again”
13. „Multilateral Nuclear Disarmament”
14. „Here’s a Little Somethin’ for Ya”
15. „Crazy Ass Shit”
16. „The Lisa Lisa/Full Force Routine”

Jednak singiel i tracklista to nie wszystkie elementy promocyjne. Nową płytę grupy zapowiada także krótki film „Fight For Your Right – Revisited”.

Beastie Boys to amerykańska grupa tworząca rap. Za jej początki uznać należy rok 1979, kiedy brzmieniowo trio Mike D, Adrock i MCA obracało się w muzyce punkrockowej i hardcore’owej. Jak wspominają, zmiana stylu na hip-hop nastąpiła w 1983 roku, ponieważ część słuchaczy nazywała ich marną kopią Minor Threat. Duży rozgłos zespołowi przyniosły wspólne koncerty z Madonną w ramach jej trasy z 1985 roku, która za zadanie miała promocję albumu „Like a Virgin”. Beastie Boys podbiło serca fanów takimi singlami, jak: „Sabotage”, „Brass Monkey”, „Girls” i „(You Gotta) Fight for Your Right (To Party!)”. Ostatnią pozycję w dyskografii nowojorczyków stanowi płyta „The Mix-Up” z 2007 roku. (MAK)

Beastie Boys (foto: last.fm)

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.