Good Netlabels Compilation – Break Asymmetry

Jeden z najpopularniejszych polskich blogów o netlabelach, jakim niewątpliwie jest Good Netlabels, świętuje swoje czwarte urodziny. Z tej okazji słuchacze otrzymali okolicznościową składankę zatytułowaną „Break Asymmetry”, której recenzję właśnie przeygotowaliśmy.

Składanki mają to do siebie, że ocenia się niełatwo (w zasadzie nie powinno się ich oceniać w ogóle). Ale trzeba też zaznaczyć, że rodzajów tego typu wydawnictw jest kilka. Czym innym będzie album the best of…, czym innym płyta zawierająca największe przeboje utrzymane w klimacie konkretnego gatunku, a jeszcze czym innym produkt, jakim jest chociażby „Break Asymmetry”. Jest to bowiem płyta jubileuszowa, dla której bodźcem do ukazania się są czwarte urodziny projektu Good Netlabels.

Z tej okazji otrzymujemy więc kompilację utworów wyselekcjonowanych przez Matama – muzyka, pomysłodawcę i założyciela Good Netlabels oraz Export Labelu – siostrzanego projektu, którego nakładem wydana została limitowana, fizyczna wersja „Break Asymmetry”. Na płycie usłyszymy między innymi takich muzyków, jak: Mead, Bandfx i Crockram – czyli postaci znane nam chociażby z ubiegłorocznej składanki; a także grupę nowych artystów z Cuefx, B.R.O. i Lupid Ocampo na czele.

Najmocniejsze punkty „Break Asymmetry”? W zasadzie trudno je wymienić, ale tak to już jest z takimi składankami. Zamiarem tej płyty było przecież przedstawienie tego, co na przestrzeni ostatnich miesięcy w Good Netlabels najlepsze. Jednak na pewno nie można chociażby nie wzmiankować o utworze „Babydub (VIP 2011)” Bandfx, kompozycji „Story of Sad Human” autorstwa jednego z ubiegłorocznych objawień, jakim niewątpliwie był duet B.R.O. (sprawdź więcej) oraz o dość płynnie zamykającym całość „Only Got One” Dannyego Bow. Na pewno nie są to autorzy, których nazwiska znane są większości z Was, których usłyszeć można w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby powiedzieć jednoznacznie: są to ludzie bardzo utalentowani, a na „Break Asymmetry” zebrano szesnaście ciekawych numerów (plus jeden skit), których słuchacze elektronicznego grania raczej sobie nie odmówią.

Płytę w cenie 25 złotych nabyć można za pośrednictwem Export Labelu, jednak musicie być szybcy – nakład jest limitowany i wynosi 170 sztuk. Natomiast jeśli nie czujecie potrzeby posiadania „Break Asymmetry” w formie fizycznej, zapraszam do sprawdzenia materiału w formie plików mp3. Skąd ściągnąć legalnie album – dowiecie się z tego wpisu. (Mateusz „Axun” Kołodziej)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.