Grupa Citizen zagra w Łodzi

Już 24 marca br. formacja Citizen zagra w łódzkim klubie Art Cafe. Dla zespołu mieszającego w swojej twórczości muzykę z pogranicza rapu i mocnego gitarowego grania (dla bardzo dokładnych i lubiących terminologię czytelników – tzw. rapcore), będzie to kolejny etap na drodze do płyty, nad którą AxunArts objęło patronat. O krążku dzisiaj napiszemy niewiele, jednak w dalszej części wpisu kilka słów o samej grupie oraz szczegóły koncertu.

Wiecie już od dawna, że na AxunArts bardzo lubimy, a przez to polecamy przy każdej możliwej okazji, rapowe składy tworzące muzykę z tzw. żywymi instrumentami (vide wpisy o Mango Collective, Eskaubei & Funky Flow i Nagister Ninja). Dzisiaj prezentujemy Wam, właściwie po raz pierwszy na łamach blogu (wcześniej pisaliśmy o nich jedynie na naszym facebooku), grupę Citizen.

Formację, której bazą jest położony w województwie łódzkim Zgierz, tworzą młodzi i mający muzyczną pasję ludzi: Jakub Boczek (rap), Michał „Kolbe” Grodecki (perkusja), Dariusz „Partizan” Jędrzejczak (rap, bity), Adam Lis (gitara elektryczna) i Szymon „Soczek” Musierowicz (gitara basowa). Wszyscy, jak dowiadujemy się z oficjalnej notki, spotkali się po raz pierwszy na scenie teatralnej zgierskiego MOK-u. Tam też szlifowali przez długi czas swoje umiejętności. Ćwicząc grę na instrumentach, komponując piosenki i szukając definicji dla swojej muzyki stworzyli zespół, który ma szansę przebić się do szerszego grona rodzimych słuchaczy.

Zespół pracuje obecnie nad materiałem, który zaprezentowany zostanie nam w formie epki. Premiera całości przewidziana jest na maj/czerwiec 2011 roku.

O energii i potencjale grupy Citizen będą mogli przekonać się już niedługo wszyscy ci, którzy zdecydują się udać na ich koncert. Występ, jak wspominałem na samym początku, odbędzie się w 24 marca w Łodzi, w klubie Art Cafe mieszczącym się przy alei Kościuszki 49/51. Start od godziny 21:00 (@ facebook.com)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.