Bruce Willis – Classic Bruce Willis: The Universal Masters Collection

„Classic Bruce Willis: The Universal Masters Collection” to osiemnaście piosenek (w tym jeden bonus), będących swego rodzaju the best of muzycznego wcielenia Bruce’a Willisa. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją płyty, której premiera miała miejsce w 1999 roku.

Śpiewające aktorki, wokaliści grający w filmach – to zjawisko znane nam od dawna. Jedni krytykują, inni chwalą wszechstronność postaci takich jak chociażby: Cher, Scarlett Johansson, Joaquin Phoenix, Jennifer Lopez, Steven Seagal, a na naszym rodzimym podwórku: Bogdan Łazuka, Piotr Fronczewski, Ewa Błaszczyk, Piotr Polk, Borys Szyc, Krystyna Sienkiewicz, Paweł Małaszyński… Można tak bez końca. Faktycznie, części z wymienionych wychodzi to lepiej, części gorzej, jedni z nich mają na koncie po kilka płyt, drudzy pojedyncze utwory. Do grona wyżej wspomnianych zaliczyć należy także Bruce’a Willisa – gwiazdę amerykańskiego kina akcji, znanego z takich przebojów filmowych, jak „Szklana pułapka” i „Armageddon”.

Willis, który ostatnio przypomniał o sobie światu biorąc udział w reklamie jednej z polskich wódek, pod koniec lat 80. zaczynał grywać swoje pierwsze poważniejsze kreacje w serialach i pełnometrażowych filmach. Fakt powierzenia aktorowi roli Bruno Radoliniego – bluesowego piosenkarza w filmie „The Return of Bruno”, sprawił, że Willis zajął się muzyką i to całkiem na poważnie. W ciągu dwóch lat ukazały się dwa albumy sygnowane nazwiskiem aktora. „The Return of Bruno” (1987) i „If It Don’t Kill You, It Just Makes You Stronger” (1989) wydane zostały przez legendarną wytwórnię fonograficzną Motown i nie były wcale dodatkiem do aktorskiej kariery jednego z największych twardzieli amerykańskiego kina. Kto wie, czy gdyby nie sukces pierwszej części „Szklanej pułapki” i nominacja do Złotego Globu za rolę w filmie „Na wrogiej ziemi” Bruce’a Willisa nie znalibyśmy dzisiaj jako jedną z gwiazd muzyki rozrywkowej.

Bruce Willis „Classic Bruce Willis: The Universal Masters Collection”

„Classic Bruce Willis: The Universal Masters Collection” to osiemnaście piosenek (w tym jeden bonus), będących swego rodzaju the best of muzycznego wcielenia aktora. Pomimo tylko dwóch studyjnych krążków, na których praktycznie wszystkie kompozycje to coverowe wykonania (na prezentowanej płycie tylko dwa kawałki – „Jackpot” i „Blues For Mr D” – są autorstwa Bruce’a), Willis dorobił się kilkunastu, wartych zebrania na jednym albumie, wykonań. Bardzo duża zasługa w tym wszystkim również producenta Roberta Krafta, który czuwał nad wokalnymi popisami aktora i nadzorował nagrywanie jego płyt.

Zawarte na płycie utwory utrzymane są w klimatach jazzowych („Young Blood”, „Flirting With Disaster”), soulowych (świetny cover „Respect Yourself” z repertuaru grupy The Staple Singers) i rock’n’rollowych („Secret Agent Man”). Momentami jest wolno i balladowo („Love Makes The World Go Round”, „Save The Last Dance For Me”), a momentami szybko i tanecznie („Comin’ Right Up”, „Fun Time”).

Pomimo wielkiej kariery w przemyśle filmowym, miłość Bruce’a Willisa do muzyki nie osłabła. Aktor grywa obecnie ze swoim zespołem noszącym jakże oryginalną nazwę Bruce Willis Blues Band i jego sceniczne wcielenie naprawdę warte jest polecenia. Wprawdzie słynnego Yippie-Kai-Yay Mother Fucker tu nie usłyszycie, ale i tak sprawdźcie. (Mateusz Kołodziej)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.